FIFA 12 Oyun incelemesi

  • Konuyu başlatan deep
  • Başlangıç tarihi
  • Görüntülenme 3.131
deep Harbi Aktif Üye
FIFA 12 inceleme, FIFA 12 oyun incelemesi, FIFA 2012 görüşler
fifa12harbiforum.jpg

Geçtiğimiz yıl oyunun yüzü olan Kaka’yı bırakan FIFA bu yıl Rooney’i seçmiş.

Oyunun başlangıcında oyun videosu yeni özelliklerden bahsediyor.

Ana Menü çeşitli animasyonlarla ve renklerle desteklenmiş. Menü de her seçtiğiniz seçenek için yukarda ki animasyon oynatılarak menüye çok iyi bir hava ve hareket katılmış. FIFA11’e göre çok güzel bir menü olmuş.

Menünün içeriği Oyun modlarında Live Season eklenmiş bu oyun modunda kendi sezonumuzu oluşturabiliyoruz. Online menüsüne iki yeni seçenek gelmiş Online Friendlies, Head To Head Seasons. Bu iki seçenek de yine internet üzerinden rakiplerinizle maç yapabileceğiniz iki seçenek olarak eklenmiş.

Virtual Pro herkesin bildiği oyuncu özelliklerini ayarlama isim güç saç rengi göz vs. ayarlarının yapıldığı seçenek olarak eklenmiş.

Menü müzikleri olsun, maç içinde ki spiker konuşmaları, oyun akışına göre taraftarın sesleri oyuna gerçekçilik katmış.

Asıl konu oynayış herkesin merak ettiği konu. EA’nın sürekli bahsettiği Impact Engine özelliği gerçekten de çok güzelmiş. Demo’da ki hatalara göre Full oyunda adama adama oynamalar, top çalmalar vs. gerçeği aratmayacak kadar güzel ve tatmin edici.. Hala bişeylerin biraz daha gelişmesi gerekiyor tabi ki. Ama FIFA11’in üzerine bayağı bir gelişme var.

Gerek sesler, gerek menü tasarımları, animasyonlar oynayış yeni Impact Engine ile oyuna katılmış gerçekçilik ile EA bu işi ilerletmiş. Sorun grafiklerin tam olarak iyi olmaması belki birazda Impact Engine’nin daha fazla geliştirilmesi.
 
Üst