dargınlıkları gidermek için okunacak dua

deep Harbi Aktif Üye
dargınlıkları gidermek için okunacak dua, dargınlıkları gideren dua

Muhterem harbiforum okuyucuları, biliyorsunuz dinimizde küslükler ve dargınlıklar hiç iyi bir davranış biçimi olarak kabul edilmez. Ayetler de olsun, hadisler de olsun küslerin barışmaları tavsiye edilir. Bazen küstüğümüzde barışmak pek kolay olmaz. İnsanoğlunun gurur ve kibri yeri geldiğinde özür dilemeyi kabul etmez. Biz kendi gururumuzu ve kibrimizi yenip küstüğümüz kişiyle, barışma eğliminde olsak belki karşımızdaki o kibrin içinde olmuş olabilir. Karşımızdakinin de barışma meylinde olması için Nihat Hatipoğlu hoca, Allahımıza şu dua ile yalvarmamızı tavsiye ediyor.

barışmak için dua
barismak-icin-dua.png

Anlamı: "Allah'ım! Kalplerimizi birleştir(bizi ayrılığa düşürme). Aramızı / sosyal ilişkilerimizi düzelt. Bizi doğru yola ilet. Bizi (şirk, küfür ve nifak) karanlıklarından kurtar, (iman ve İslam) aydınlığına çıkar, bizi her türlü çirkinlik ve edepsizliğin açığı ve gizlisinden uzaklaşır. Allah'ım! Kulaklarımızı, gözlerimizi ve eşlerimizi (her türlü kötülükten ve günahtan) koru." (İbn Hibban, Rakaik, No: 996)

Okunuşu: "Allahhümme ellif beyne kulubina ve aslih zate beynina, vehdina sübüle's-selami ve neccina mine'z-zulümati ile'n-nuri ve cennibne'l-fevahışe ma za- hara minha ve ma betane. Allahümme'hfazna fi esma i'na ve ebsarina ve ezvacina."
 

Benzer Konular

Yanıtlar
0
Görüntülenme
4B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
8B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
7B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
10B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
8B
Üst