Kolay doğum yapmak için okunacak dua

Aysu Birdahamı AsLa
Doğumdan önce okunacak dua biiznillah doğumu kolaylaştırıp anneyi de rahatlatacaktır. Doğum yaparken hangi duayı okumak gerekir diye düşünüyorsanız bu duayı okuyabilirsiniz.

بِسْمِ اللهِ وَ اَلْقَتَ مَا فِهَا وَ تَخَلَّتْ وَاَ ذِنَتْ لِرَ بَّهَا وَ حُقَّتْ بِسْمِ الله الرَّحْمَنِ الرَّحِيمِ يَا خَالَقَ ا لنَّفْسِ مِنَ النَّفْسِ وَ يَا مُخْلِصَ النَّفْسِ مِنَ النَّفْسِ وَ يَا مُخْرِجَ النَّفْسِ مِنَ النَّفْسِ

''Bismillahi ve elkat ma fiha ve tehallet ve ezinet lirabbiha ve hukkat bismillahirrahmanirrahim ya halike'nefsi mine'nnefsi ve ya muhlise'nnefsi ve ya murice'nnefsi mine'nefsi''.

''Allah'ın adıyla! Yer içinde olanları dışarı atıp boşaldığı ve kendi yaratılışına uygun bir şekilde rabbine boyun eğdiği zaman.Rahman ve rahim olan Allah'ın adıyla.Ey canı candan yaratn,Ey canı candan meydana getiren,Ey canı candan çıkaran Allah'ım.''

Çocuğun rahat doğması için Abdullah ibni Abbas buyurdu ki:
Bir tas veya tabak içine (Bismillahillezi la ilahe illa huv El-Halim-ül Kerim. Sübhane Rabbil Arş-ilazim Elhamdülillahi Rabbil âlemin) ve sonra Naziat suresinin son âyetini ve Ke-ennehümden itibaren Ahkaf suresinin son âyetini İslam harfleri ile yazıp, eritip, (sancı başlayınca) anasına içirmelidir. (Bostan-ül-arifin)

Kağıda yazıp suya batırılırsa suyunu içmek de aynıdır.
 

Benzer Konular

Yanıtlar
0
Görüntülenme
12B
Yanıtlar
1
Görüntülenme
35B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
3B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
7B
Yanıtlar
1
Görüntülenme
2B
Üst