Filmleri Ahmet Rıfat Şungar - Ahmet Rıfat Şungar Kimdir - Ahmet Rıfat Şungar Hayatı

cicozz Çocukluk cicozlarda saklı
Ahmet Rıfat Şungar Kimdir, Ahmet Rıfat Şungar Hayatı, Ahmet Rıfat Şungar Biyografisi

ahmetrifatsungar6.jpg

Ahmet Rıfat Şungar, Es Es dizisindeki ismiyle Uras, 2 Eylül 1983 yılında İstanbul'da doğdu.

Kısaca biyografisi; Ahmet Rıfat Şungar,İktisat ve işletme tarzında bölümlere ilgi duyuyordu fakat bu bölümleri kazanamayınca arkadaşlarının da zoruyla Konservatuar sınavlarına giriyor ve İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuari Tiyatro Oyunculuğu Bölümünü kazanıyor.

Oyuncu olarak ilk kez ekranda Star Tv‘de yayınlanan “Kaybolan Yıllar” dizisi ile tanıtık. Aydın Sayman‘ın yönettiği “Janjan” filmi ise oyuncunun sinema da ilk rolüdür. Bu sinema projesinden sonra “Hatırla Sevgili” dizisinin 2. sezonunda Ali Demir karekterini canlandıran oyuncu, bu rolü ile geniş kitlere kendini yavaş yavaş tanıtmış oldu. Televizyon macerası “Asi” dizisinin 1.sezonunda bir kaç bölümde oynamasıyla devam ediyordu. Daha sonra oyunucunun kaderini değiştirecek sinema projesi geldi.

Nuri Bilge Ceylan‘ın olay yaratan filmi “3 Maymun””un başarısından o da doğal olarak sorumlu tutuluyordu. Film, Türk ve Dünya basınının ilgi odağı oluyor ve başarısı dilden dile konuşuluyordu. Oyunculuğu ile o denli dikkat çekiyordu ki; Saraybosna Film Festivali’nde Kevin Spacey‘nin ilgisine mazhar oluyor, o sırada Londra’daki oyununa davet ediliyordu. Duru oyunculuğu ile bir çok kesimin dikkatini çeken Ahmet Rırat Şungar’ın bundan sonraki projeleri merakla beklenir olmuştu.

Bu sene içersinde 2 sinema projesinde yer alan oyuncu, Onur Ünlü‘nün yönettiği “Beş Şehir” filminde oynadı. Dizi olarak ise Tims imzalı “Es-Es” dizisinde Berk Hakman ile birlikte rol aldı. Atv‘de gösterilen dizinin konusu kısaca şu şekilde:

''Uras sabıkalı bir gençtir. En kötü anında tesadüf eseri tanıştığı Işık Hoca sayesinde yeni bir başlangıç yapmak ister ve üniversiteye kaydolur. Yeni hayat, yeni şehir, yeni arkadaşlar, kampus hayatı, okul masrafları için çalışmak... bir de aşık olursa... Fakat hapisten kaçan ağabeyi Tercan, izini bulur ve geçmişi yine Ufuk’un yakasına yapışır..''
 

Benzer Konular

Yanıtlar
0
Görüntülenme
24B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
8B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
5B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
5B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
6B
Üst