4+4+4 eğitim sistemi değişecek mi?

LAL
Moderatör
Büyük tartışmalar sonucu 2012-13 eğitim yılında hayat geçen 4+4+4 eğitim sisteminin değişeceğine yönelik medyadaki ve sosyal medyadaki söylentilerin üzerine, Milli Eğitim Bakanlığı yazılı bir açıklama yaptı.

4+4+4 sisteminin kaldırılıp başka bir sisteme geçileceği söylentilerinin ayyuka çıkmasının ardından MEB kamuoyuna bir açıklamada bulundu ve böyle bir durumun söz konusu olmadığı, bakanlık bünyesinde bununla ilgili bir çalışma olmadığını bildirdi.

Geçtiğimiz günlerde bir haber sitesi "5+3+4" sistemine geçileceğini iddia etmiş ve bu haber sosyal medyada hızla yayınlanmıştı. Bunun üzerine Milli Eğitim Bakanlığı bu açıklamayı yaparak 4+4+4 sisteminin gayet sağlıklı ve başarılı olarak devam ettiğini vurguladı ve son noktayı koymuş oldu.

İşte Milli Eğitim Bakanlığı'nın yaptığı o açıklama:

Sözcü Gazetesi’nin bugünkü sayısında “4+4+4 İflas Etti Eğitim Sistemi Yine Değişiyor” başlığıyla yayımlanan habere ilişkin aşağıdaki açıklamanın yapılmasına lüzum görülmüştür.

İlköğretim ve Eğitim Kanunu ile bazı kanunlarda değişiklik yapılmasına dair 6287 Sayılı Kanun gereğince eğitim sistemimiz 2012-2013 eğitim-öğretim yılından itibaren kamuoyunda 4+4+4 diye bilinen 12 yıllık zorunlu eğitim olarak düzenlenmiş olup başarılı bir biçimde devam etmektedir. Haberde iddia edildiği gibi 5+3+4 biçiminde bir sistem değişikliği söz konusu değildir. Bakanlığımızın bu konuda yürüttüğü herhangi bir çalışma bulunmamaktadır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.
 

Benzer Konular

Yanıtlar
0
Görüntülenme
2B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
2B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
4B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
2B
Yanıtlar
1
Görüntülenme
2B
Üst