Kariyer hedefinize e-MBA alternatifi

Eğitim Haberleri bölümünde yer alan bu konu Ömer tarafından paylaşıldı.

 1. Ömer

  Ömer Yönetici

  Kariyer hedefinize e-MBA alternatifi

  Maltepe Üniversitesi’ nin Element Eğitim Teknolojileri A.Ş. çözüm ortaklığında gerçekleştirdiği e-MBA programı ilk mezunlarını önümüzdeki günlerde veriyor.

  Program dahilinde projelerini teslim eden öğrenciler Mart ayında diplomalarına kavuşuyor. Eğitim halkasını teori ile birleştiren programdan mezun olanlar kariyerleri hedefleri için büyük bir süreci de tamamlamış oluyorlar.

  Yapısal olarak, ABD, Kanada ve İngiltere gibi global ölçekli saygın modellerin örnek alınması ve teorinin doğrularıyla iş dünyasının gerçeklerinin bir araya getirilmesiyle oluşturulan e-MBA programı ile öğrenciler, küresel vizyonu olan profesyonel olma yolunda gelecekleri için önemli bir yatırım yapacaklar.

  SANAL SINIFLARDA INTERAKTİF EĞİTİM

  Sanal Sınıf uygulamalarıyla kaliteli ve eşit fırsatları sunan program öğrenciler ile eğitimcileri gerçek bir sınıf ortamındaki etkileşimlerini internet ortamında gerçekleştirmeyi sağlıyor. Maltepe Üniversitesi e-MBA öğrencilerinin derslere katılımı sistem tarafından takip edilecek ve sonuçlar başarı raporlamasına yansıtılabilecek. Dersi kaçıran e-MBA öğrencileri için tüm derslerin kayıtları sistemin arşivinde erişime açık oluyor.

  Element Eğitim Teknolojileri’nin çözüm ortaklığında geliştirilen Maltepe Üniversitesi e-MBA programı, alışageldik e- Öğrenim yöntemlerinden farklı olarak tamamı seslendirilmiş ve grafik animasyonlarla güçlendirilmiş anlatım formatındaki derslerden oluşuyor. Bu yöntemle öğrencilerin konsantrasyon, anlama ve öğrenme oranları artarken, işlenen derslere de dönem sonuna kadar erişilebiliyor.

  e- MBA öğrencilerine sunulan hizmetler arasında 7 gün 24 saat kesintisiz Danışma Hattı ve mesai saatleri içerisinde ulaşılabilen Online Yardım Masası da yer alıyor. e-MBA programı kapsamında haftanın belirli saatlerinde öğretim üyeleriyle derse kayıtlı tüm öğrencilerin internet üzerinden bir araya geldiği ve interaktif iletişime girilebilen sanal sınıflar da bu programın en önemli avantajlarından birisini oluşturuyor. e- MBA programında öğrencilerin tüm sınav, test ve ödevlerini internet sitesi üzerinden alıp yalnızca final sınavlarına T.C. Maltepe Üniversitesi Kampusü’nde girmeleri, sistemin en önemli niteliklerinden biri olarak öne çıkıyor.

  DENEYİMLİ VE SEÇKİN EĞİTİM KADROSU

  7 farklı üniversitenin konusunda tanınmış akademisyenlerini biraraya toplayan toplayan programda öğrenciler farklı bakış açıları ile profesyonel hayattan örnekler bulabiliyor. Galatasaray, İstanbul, Ege, Yıldız Teknik, Gazi ve Marmara üniversitelerinin önde gelen öğretim üyelerinin yer aldığı e-MBA programı esnek eğitim modeline uygun olarak tasarlanmış ve 3 akademik yarıyıldan oluşuyor.
  Toplam 10 ders ( 7 zorunlu, 3 seçmeli ) ve 1 bitirme projesinden oluşan programda, tercihleri doğrultusunda ‘’Yönetim’’, ‘’Pazarlama’’, ‘’ Finans’’, “Uluslararası İşletme’’, ‘’ İnsan Kaynakları ‘’ alanlarında uzmanlaşacak olan öğrenciler YÖK tarafından da onaylı İşletme Yüksek Lisansı ( MBA ) derecesini alma hakkına sahip oluyorlar.

  25 Şubat 2008 tarihine kadar sürecek Bahar Dönemi kayıtlarına, 4 yıllık lisans derecesine sahip tüm MBA adayları, programın web sitesi üzerinden online olarak başvurabiliyor. Programın toplam eğitim ücreti 6.500 YTL (KDVdahil) olup, ödemeler %15 peşin + 12 taksit olarak da yapılabiliyor. Taksit fırsatının yanı sıra, peşin ödemelerde de %10 indirim uygulanıyor.
   
  Son düzenleme: 9 Haziran 2010
  Benzer Konular
  1. BurÇlar ve karİyer

  2. Kariyer Nedir ?

  Yükleniyor...