Açık öğretimlilerinin 2. taksit ödemeleri hakkında

Eğitim Haberleri bölümünde yer alan bu konu Ömer tarafından paylaşıldı.

 1. Ömer

  Ömer Yönetici

  Açık öğretimlilerinin 2. taksit ödemeleri hakkında

  Anadolu Üniversitesi İşletme, İktisat ve Açıköğretim Fakültelerine kayıtlı öğrencilerinin 2. taksit ödeme süresi 29 Şubat 2008 günü mesai bitiminde sona eriyor. Öğrenciler arasında yaygın bir kanı olan “2. taksit ödemesini yapmayan sınavlara giremez

  Uzaktan Eğitim sistemiyle öğretim yapan Anadolu Üniversitesi İşletme, İktisat ve Açıköğretim Fakültelerine kayıtlı öğrencilerin “Öğretim Gideri” ve “Cari Hizmet Maliyetlerine Öğrenci Katkı Payı” yıllık olarak hesaplanmakta olup, öğrencilere ödemelerinde kolaylık sağlamak amacıyla, iki taksitte alınmakta.
  2. taksit ödemeleri 1. taksitle beraber bir defada yapılabilir. 2. taksit ödeme süresi 29 Şubat 2008 günü mesai bitiminde sona erecek.

  Bu tarihten sonra ödeme yapmak isteyen öğrenciler yasal faiziyle birlikte ödeme yapacaklar. Öğrenciler arasında yaygın bir kanı olan “2. taksit ödemesini yapmayan sınavlara giremez” şeklinde bir uygulama bulunmamakta. Çeşitli nedenlerle 2. taksit ödemesini 29 Şubat a kadar yapamayan öğrenciler yasal miktarda gecikme faiziyle birlikte bu ödemelerini ileriki bir zamanda da yapabilirler

  2008–2009 öğretim yılı kayıt yenileme tarihine kadar 2007–2008 öğretim yılı 2. taksitlerini ödemeyen öğrenciler bu borçlarını 2008–2009 öğretim yılı kayıt yenileme bedelleriyle birlikte ödemek zorundalar.

  Ödeme yapılabilmesi için Vakıfbank’ın herhangi bir şubesine T.C. kimlik numaranızla başvurmanız yeterli. Ödemenizin sonunda bankadan alacağınız dekont üzerindeki bilgilerin doğru ve kendinize ait olup olmadığını mutlaka kontrol edilmeli.
   
  Son düzenleme: 9 Haziran 2010