Turkcell'den yüksek lisans öğrencilerine burs

Eğitim Haberleri bölümünde yer alan bu konu agent force tarafından paylaşıldı.

 1. agent force

  agent force Harbi Aktif Üye

  Turkcell, Türkiye Bilişim Derneği ile başlattığı program kapsamında 50 yüksek lisans öğrencisine karşılıksız burs verecek.

  Gnçtrkcll Yüksek Lisans Burs Programının tanıtım toplantısında konuşan Turkcell Genel Müdür Yardımcısı Selen Kocabaş, Turkcell'in, kuruluşundan bu yana insana yatırım yapan bir kurum olduğunu belirterek, bu bağlamda, "Önce insan, öncü Turkcell" inancıyla çalışmalarını sürdürdüklerini anlattı.
  Turkcell'in üniversite öğrencilerine yönelik "7 Bölge/7 Üniversite", "PAF Takımı", "Univercell" ve "Turkcell Mobil Gelecek Yarışması" gibi çeşitli projeler yürüttüğünü hatırlatan Kocabaş, gnçtrkcll Yüksek Lisans Burs Programı ile de önceliğin yüksek lisans öğrencilerinde olmasını istediklerini söyledi.
  Verilen bursların yüzde 98'lik bölümünden lisans öğrencilerinin yararlandığını belirten Kocabaş, Turkcell'in de bu projeyle yüksek lisans öğrencilerini, karşılıksız bursla destekleyeceğini, projenin 14 üniversite ile başladığını kaydetti.
  Kocabaş, burstan yararlanacak öğrencilerin Yüksek lisans Burs Programı komitesi tarafından belirlendiğini, burada başarının önemli bir kriter olduğunu söyledi.
  Turkcell, Türkiye Bilişim Derneği katkılarıyla hayata geçirdiği gnçtrkcll Yüksek Lisans Burs Programı kapsamında, üniversiteyi başarıyla tamamlayan yüksek lisans öğrencilerine, 2007-2008 eğitim yılında başlamak üzere iki yıl boyunca burs desteğinde bulunacak.
  Program kapsamında her bir öğrenciye 9 biner YTL destek verilecek.
  2007-2008 Akademik Yılı, Ocak ayında başlayan Yüksek Lisans Burs Programından 14 devlet üniversitesinin Fen Bilimleri (Elektrik, Elektronik Mühendisliği, Bilgisayar Mühendisliği, Endüstri Mühendisliği, Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği), Sosyal Bilimler (İşletme, Pazarlama, Ürün Yönetimi) bölümlerinde yüksek lisans yapan öğrenciler yararlanabilecek.
  Programa Anadolu Üniversitesi, Atatürk Üniversitesi, Boğaziçi Üniversitesi, Çukurova Üniversitesi, Dokuz Eylül Üniversitesi, Ege Üniversitesi, Gaziantep Üniversitesi, Hacettepe Üniversitesi, İTÜ, KTÜ, Kocaeli Üniversitesi, Marmara Üniversitesi, ODTÜ, Yıldız Teknik Üniversitesi dahil olurken, programın ilerleyen yıllarda yaygınlaştırılması hedefleniyor.
  Program kapsamında burs alan öğrencilerin takibinin ise Türkiye Bilişim Derneği ve Turkcell Akademi tarafından düzenli bilgi paylaşımı yapılarak sağlanacağı kaydedildi.
   
 2. EMRE

  EMRE seda kolik

  hele bir üniversiteyi bitirek...