Yabancı Ülkelerin Ülkemiz Üzerinde ki Emelleri

hortLak c ε ή κ
Dünyada ülkeler daima bulundukları konumdan daha iyi bir konuma gelebilmek için uğraş verirler. Daima çalışarak kendilerini rakipleri karşısında daha güçlü duruma getirmeye çalışırlar.
Bir devletin sadece kendini güçlendirmesi o devletin dünyada söz sahibi olmasını sağlamaz. Bir yandan kendi güçlenirken rakipleri de zayıflamalıdır. Bu istek ve arzularını gerçeğe dönüştürebilmek için dünyada soğuk savaş içerisinde olan devletlerin sayıları oldukça fazladır.
Nitekim Türkiye Cumhuriyeti sahip olduğu değerleri, jeopolitik konumu, tarihi ve gücü bakımından tüm dünya devletlerinin gözünü ayırmadığı ve tüm tarihi boyunca almayı istemekten vazgeçemediği çok büyük bir devlettir.
Büyük devletlerin sorunları büyük olur, ama çok büyük devletlerin sorunları fazla büyümemelidir. Aksi takdirde büyük devletler karşılarındaki büyük karşı güçler karşısında yenik düşebilirler.
Tüm tarihiyle dünyaya nam salan Türk Milleti bu büyük sorunların üstesinden gelmeyi her zaman bilmiştir. Ama gün geçmiyor ki başka yeni sorunlar çıkmasın...
Bu güzel vatanımızı elimizden almak için yabancı ülkeler adeta çok gizli bir şebekede çalışıyormuş gibi ülkemizle uzun yıllardır soğuk savaş içerisindedirler. Ülkemiz tam bir sorunun üstesinden gelmişken diğer bir yenisi çok farklı bir konumda oluşmaktadır.
80’lerin ortasına doğru ülkemiz tam gelişmek için yüksek bir hıza kavuşmak üzereyken PKK terörü denilen bir canavar grup yurdumuzun güneydoğusunda baş göstermiştir. GAP ile canlanacak ve kalkınacak olan bölgeye terör damgası vurulmuş yurdumuzun o bölgesi adeta diğer Türkiye olarak adlandırılmıştır.
Bu kötü günler fazla sürmemiştir. Kahraman Türk askeri üstün bilgi ve tecrübesiyle terör örgütüne her geçen gün ağır darbeler indirmiş ve yeni binyıla girmeden örgütü ortadan kaldırmıştır.
Çok büyük kayıplar verdiğimiz terörün kaynağını nereden aldığı yıllarca konuşulmuş ve tartışılmıştır.
Ve de en sonunda çoğu otoriter çevrelerce bu terörizmin ülkemizin ilerlemesini yavaşlatmak amacıyla oluşturulmuş yabancı ülkelerin ülkemiz üzerindeki kötü emellerinden biri olduğu anlaşılmıştır.
Diğer ülkelerin yaptıkları bunlarla da sınırlı kalmamıştır. Ortaya attıkları yalan yanlış iddialarla yurdumuzun yurt dışındaki otoritesini sarsmayı hedef belirlemişlerdir.
Osmanlı Devleti’nin tarihte hiç yapmadığı bir olay nedeniyle bugün Avrupa devletleri ve Ermenistan tarafında “Ermeni Soykırımı” ile suçlanmaktayız. Bunda bizim de suçumuz yok değil. Kendi tarihimizi onlar araştıracağına biz araştırırsak gerçeğin resmi bir şekilde ortaya çıkacağı şüphesizdir.
Dünya tarihine baktığınız zaman en çok savaş yapmış, en çok şehit vermiş ve en çok üzerinde haince planlar yapılmış millet Türk Milleti dolayısıyla da Osmanlı’nın varisi olan Türkiye’dir.
Bunun en öz nedeni dünyada çok değerli topraklar üzerinde bulunuyor olmamız ve bulunduğumuz yere hükmediyor olmamızdır.
Kısacası Türkiye tarihi boyunca birçok devlet tarafından alınmak, yıkılmak ve çökertilmek istenmiştir ama yüce Türk Milleti buna izin vermemiştir ve bundan sonra da vermeyecektir...
 
pesimist sanal alem
Her Millet'in her Devlet'in düşmanı üstünde planı yada kendisinin olmasını istedigi büyümesini istemediği ülke üzerinde saten planları hesapları ve çabası vardır bu uluslararası siyasetin bir parcasıdır bizim üzerimizde oyun oynanıyo tamam kabul edilir ama örnegin: Rusya, Abd ve Ab'nin düşmanı bi nevi ve Rusya üzerinde oyunlar oynanıyordur kesinlikle doğaldır ama Rusya güçlü olmasını biliyor calısyor ve tek yürek oluyor ve oyunu oynayanların elinde patlatıyor bize gelince tamam oyun oynanıyor ama biz kendimizi acınacak hale sokuyoruz ülkeyi geliştirmiyoruz topu hep yabancılara atıyoruz birbirimize giriyoruz yabancılar gelip ülkemizi karıstırmış oluyor bizim insanımız afedersin cahilse herkes karısıtırabilir saten bizim insanımızda o potansiyel var yeterki Türkiye hep 2'ye ayrılsın zihniyet yanlıs komple alayı yanlış kimsenin oyun oynamasına gerek yok saten ülkemiz üzerine ve beceremedigimiz güçlenemedimiz için herseyi oyuna baglamak yanlıs bence bu problem her ülkede var gelişen Dünya'da herkes düşmanı gelişmesin ister doğaldır bence kendi beceriksizligimizi hep bi nedene baglamak, işten sıyrılmaya calısmaya gerek yok ..
 

Benzer Konular

Yanıtlar
0
Görüntülenme
2B
Yanıtlar
4
Görüntülenme
11B
Yanıtlar
2
Görüntülenme
5B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
5B
Yanıtlar
1
Görüntülenme
11B
Üst