Milli Takımımızın Euro 2020'deki Grubu ve Rakipleri Kimler?

Milli takım Euro 2020 grubu oldukça zorlu. Milli Takım Euro 2020 rakipleri İtalya, Galler ve İsviçre. Pandemiden ötürü bu yaz yapılacak olan turnuvada takımımıza başarılar diliyoruz.
Milli takım Euro 2020 grubu

Normal şartlarda geçtiğimiz yaz yapılması gereken ama tüm dünyayı etkisi altına alan salgın şartlarından ötürü gerçekleştirilemeyen Euro 2020 Avrupa Futbol Şampiyonası bu önümüzdeki bir çok Avrupa ülkesinin ev sahipliğinde gerçekleştirilecek.

Şenol Güneş ile 2002 yılında olduğu gibi çok müspet bir hava yakalayan A milli takımımız bu turnuvada A grubunda yer alıyor. Ülkemizin rakipleri İtalya, Galler ve İsviçre olurken grup maçları Bakü ve Roma'da oynanacak. 2020 UEFA Avrupa Futbol Şampiyonası 11 Haziran ile 11 Temmuz arasında yapılacak.

Milli takımın ilk maçı 11 Haziran Cuma günü saat 22:00'de Roma'da İtalya'ya karşı olacak. Bu maç ayrıca turnuvanın açılış müsabakası olacak.

Daha sonra 16 Haziran Çarşamba günü saat 19:00'da Bakü'de Galler'le karşı karşıya geleceğiz.

Grubun son maçınaysa 20 Haziran Perşembe günü saat 19:00'da yine Bakü'de İsviçre karşına çıkacağız.

Grubu birinci bitirirsek son 16 turunda rakibimiz 26 Haziran Cumartesi günü Londra'da C grubunun ikincisi, ikinci bitirirsek 27 Haziran Pazar günü Sevilla'da B grubunun ikincisi olacak.

Birinci olarak grupları bitirirsek ve son 16 turunu da geçersek, çeyrek finali 2 Temmuz Cuma günü Münih'te, onu da geçersek yarı finali 6 Temmuz Salı günü Londra'da oynayacağız.

İkinci olarak grupları bitirirsek ve son 16 turunu geçersek, çeyrek finali 3 Temmuz Cumartesi günü Bakü'de, onu da geçersek yarı finali 7 Temmuz Çarşamba günü Londra'da oynayacağız.

Finale kaldığımız takdirde kupa için 11 Temmuz Pazar günü yine Londra'da sahaya çıkmış olacağız.

Milli Takımın Euro 2020 Grubu​

A Grubu
🇹🇷 Türkiye
🇮🇹 İtalya
🏴󠁧󠁢󠁷󠁬󠁳󠁿 Galler
🇨🇭 İsviçre

Milli takımımıza şahsen benim güvenim tam. Allah'ın izniyle en az çeyrek final bekliyorum. Finale kalabilecek kalitemiz ve inancımızın da olduğunu düşünüyorum. İnşallah #BizimÇocuklar onlara olan güvencimizi boşa çıkarmayacak ve Türkiye'ye kupa ile dönecekler...
 

Benzer Konular

Yanıtlar
0
Görüntülenme
1B
Yanıtlar
2
Görüntülenme
553
Yanıtlar
0
Görüntülenme
622
Yanıtlar
0
Görüntülenme
2B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
483
Üst