Milli Takım Euro 2020'de başarılı olabilir mi?

Herkesin aklında tek soru: Milli takımımız Euro 2020'de başarılı olabilir mi?

Şenol Güneş'in Milli Takımın başına geçmesiyle birlikte harika bir sinerji ve ivme yakalayan ay yıldızlıların tehir edilen Euro 2020 Avrupa Şampiyonasında başarılı olmasını temenni ediyoruz. Temennilerin yanında inanç da gerekli diye düşünüyor ve bu takımın en az çeyrek final oynayacağını düşünüyor ve inanıyorum.

Fransa ve İzlanda maçları ile yepyeni bir sayfa açıldı. Avrupa'nın çeşitli liglerinde top koşturan futbolcularımız ve ligimizin en iyi oyuncuları olarak tanıdığımız isimlerin muhteşem bir hava yakalaması, milletteki milli takım algısını da değiştirdi. Özellikle Fransa maçlarında gösterilen üstün gayret ve başarı gelecek için bizi ziyadesiyle umutlandırdı.

Bir kere mücadele ve kalite farkı ilk defa bu kadar belirgin oldu. Defans hattındaki Çağlar, Merih ve Zeki takımlarındaki oyunlarından bile güzel oyun sergilediler ve Türk duvarı unvanını sonuna kadar hak ettiler. Orta sahada Ozan Tufan, Hakan Çalhanoğlu ve Okay inanılmaz oynadılar. Burak Yılmaz desek adeta küllerinden doğdu. Kenan Karaman diye Alman alt liginden bir oyuncu tanıdık. Mücadelesi herkesten saygı gördü. Zaman zaman Yusuf Yazıcı ve Cengiz kritik yerlerde hayati işler yaptı.

Tam Avrupa Ulusular Ligi denen zımbırtıda alınan sonuçlarla umudumuz kırılmıştı ki, Dünya Kupası elemeleri kırılan ümitlerimizi yeniden tamir etti ve Hollanda zaferiyle bu çocukların bir turnuvada başarıya ulaşacağı inancı daha da pekişti.

Şimdi sosyal medyada insanlar abartmayın grupları geçsek kafi gibisinden beklentiyi pek yüksek tutmamaya çalışıyor ama alınacak bir İtalya galibiyetiyle onların da nasıl birden abartılı modlara gireceğini biliyoruz. Malum yerince yerin dibine sokuyoruz, övünce atmosfer, manyetosfer kalmıyor. İfrat tefrit dengemiz yok.

Ben bu turnuvada beklentimi düşük tutma niyetinde değilim. Biliyorum ki bu çocuklar inanırsa ve gününde olursa yenemeyecekleri takım yok. Allah izin verirse en az çeyrek final diyorum.

Bizim çocuklara şimdiden başarılar diliyorum. İnşallah bu turnuva bizim için kupa ile nihayetlenir.
 
deep Harbi Aktif Üye
Bugünkü hazırlık maçındaki rakip elbette gruplarda oynayacağımız takımlara denk bir takım değildi ancak ben ümitvarım. İnşallah gidebildiğimiz en iyi yere gideceğiz. İtalya maçından güzel bir skor alırsak çok iyi olacak. Galler'i ve İsviçre'yi hafife almazsak, rehavete de kapılmazsak çeyrek final oynayabiliriz. Bakalım hayırlısı neyse o olsun.
 
Ömer
Yönetici
Tam bir fiyasko yaşadık. Tüm ülkeyi de hayal kırıklığına uğrattılar. Hollanda'yı, Fransa'yı parçala yok et, İsviçre ve Galler'i yeneme. Ben o maçlardaki ruhla oynarlar sandım ama Şenol Güneş gerçekten çok kötü kadro seçimi yaptı. Üstüne taktik, strateji hiç birşey yoktu. Turnuvanın en kötü takımı olduk. Dünya kupası grup maçlarına kadar bari bir sistem bulsa hoca. Anlaşıldı istifa etmeyecek ve gitmeyecek. İnşallah bir daha Fransa ve Almanya ikinci liglerindeki vasat altı oyuncuları milli takıma çağırmaz. Milli takıma çağrılmayacak oyuncuları adam ilk onbir oynattı şaka gibi.
 

Benzer Konular

Yanıtlar
0
Görüntülenme
734
Yanıtlar
0
Görüntülenme
1B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
695
Yanıtlar
0
Görüntülenme
651
Yanıtlar
0
Görüntülenme
901
Üst