Hamilelikte Bel Ağrısı Nedenleri

deep Harbi Aktif Üye
Gebelikte bel ağrısı nedenleri, Hamilelikte bel ağrısı nedenleri nelerdir

Hamilelikte Bel Ağrısı
Hamile olan tüm bayanalrın dikkatine hamilelikte bel ağrısı nedenleri bel ağrısının sebebleri nelerdir hemen konumuzda öğreniyoruz...Vücudun ağırlık merkezinin öne düşmesiyle bu ağırlığın beli aşırı zorladığını söyleyen uzmanlar, hamilelikte bel ağrısının nedenlerini ve alınacak önlemler hakkında bilgiler veriyor.

Bel ve sırt adaleleri vücudun öne gitmesini engellemek ve dengeyi sağlamak için aşırı çalışmak zorunda kalıyor. Bu da bel ağrılarını oluşturuyor.

Bel ağrılarından kurtulmak veya minimuma indirmek için yapılması gerekenler şunlar:

Doktordan, karın ve sırt adalelerini güçlendirecek uygun egzersizler ve bunların hangi sıklıkla uygulanması gerektiği öğrenilmeli.

Vücudu diri tutmak ve hamileliğin getirdiği ekstra yük nedeniyle belde oluşan aşırı stresi ortadan kaldırmak için en ideal egzersiz yüzmedir.

Hamilelik ile artan vücut ağırlığı ve vücudun ön tarafına düşen aşırı yükle ortaya çıkan bel ağrısının en iyi çözümünün yüzmek olduğu unutulmamalıdır.

Gebelik süresince hassas bir diyet uygulamak önemlidir. Aşırı yemek yemeden kaçınmak gerekir; diyet; et, balık, peynir, yumurta ve süt gibi protein yüklü olmalı ve uygun miktarda taze meyve, sebze ve salatayı kapsamalıdır. Ekmek, patates, pasta ve tatlı gibi nişastalı gıdalar aşırı kilo alımından sorumlu olmaları sebebiyle daha az alınmalıdır
 

Benzer Konular

Yanıtlar
0
Görüntülenme
5B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
9B
Yanıtlar
1
Görüntülenme
3B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
6B
Üst