Cildiniz İçin Pratik Bilgiler!

goldprincess kıırrrmızıı
Kırışıklıkları azaltmada kayısı yağı, tüm cilt tipleri için geçerlidir. Kayısı yağı, kayısının çekirdeğinden elde edilir. İçindeki A vitamini, cildi nemlendirir, canlılık ve parlaklık verir. Kayısı, magnezyum, keratin, kalsiyum ve betakaroten maddelerini de içerir. Bu maddelerin büyük oranda ciltteki kırışıklıkları azalttığı bilimsel olarak kanıtlanmıştır. Normal ciltler için haftada 1 gün, kuru ciltler için ise, günde 1 kere cilde uygulanmalıdır. Vücudunuzda da etkili olacak kayısı yağını, banyo sırasında suya birkaç damla ekleyebilirsiniz. Vücut yumuşak ve canlı kalacaktır.
Fesleğen ile pürüzsüz ve parlak bir cilde kavuşabilirsiniz. Fesleğen, temizleyici ve canlandırıcı etkisi ile hücreleri yenileyerek, cildinizin ışıltılı bir görünüme kavuşmasına yardımcı olur. Haftada 1-2 kez uygulayabilirsiniz. Bir avuç fesleğen yaprağını bir çay fincanı kaynar suya atın. Bir çorba kaşığı süt ilave edin, karıştırın ve ılınmasını bekleyin. Süzdükten sonra cildinize dairesel hareketlerle masaj yaparak yedirin. Kuru ciltler için çok faydalıdır.
İki çay kaşığı rendelenmiş salatalığı, bir çay kaşığı süt tozu ile karıştırın. Göz çevrenize ve göz kapağınıza sürerek 10 dakika bekletip yıkayın. Gözlerinizdeki yorgunluğu alacaktır.
Bir fincan limon suyu, bir tatlı kaşığı limon kolonyası, bir çay kaşığı gliserin, bir yemek kaşığı elma sirkesi ve bir su bardağı maden sodasını karıştırın. Yağlı ciltler bu karışımla her akşam cildini temizleyebilir. Bu karışım, serin bir yerde saklanmalıdır. Kullanmadan önce iyice karıştırın.
Bir pırasayı ezerek, bir bardak süt ile kaynatın. Soğumaya bırakın. Süzün ve yüzünüze kompres yapın, yağlı ciltlerde çok başarılı etkileri olacaktır.
Bir çay bardağı kaynar suya, bir kahve kaşığı çay ve bir kaşık da nane koyun. Beş dakika demlendirin ve süzün Bardakta kalan posayı gazlı beze sararak gözlerinize tampon yapın. Tüm yorgun görüntünüzü alacaktır.
Gözleriniz şişmiş ve sizin acilen evden çıkmanız gerekiyorsa, buzluktan küçük buz kalıpları çıkarın. Göz çevrenize sürerek emdirin. Şişliğin çabucak indiğini göreceksiniz
 

Benzer Konular

Yanıtlar
0
Görüntülenme
2B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
2B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
2B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
2B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
2B
Üst