Filmleri Aslı Bayram Kimdir, Aslı Bayram Hayatı

cicozz Çocukluk cicozlarda saklı
Aslı Bayram, 1 Nisan 1981 tarihinde Almanya’nın Darmstadt şehrinde dünyaya gelmiş, Türk asıllı Alman televizyon ve sinema oyuncusudur.

Liseyi Frankfurt’da Max-Beckmann-Schule okulunda okudu. Üniversiteyi de yine aynı şehirde bulunan Frankfurt Johann Wolfgang Goethe Üniversitesi’nde tamamladı. Bunun yanı sıra Los Angeles´da Eric Morris’den ve Viyana’da Anne Mertin´den de oyunculuk dersleri almıştır.

Sahne sanatlarına ve medyaya ilgi duyan güzel oyuncu 2005 yılında katıldığı Miss Deutschland yarışmasında güzelliğini tescilleyip, Almanya güzeli olmuştur. Bu rüzgâr ile birlikte birçok Alman ve Avusturya dizi ve filmlerinde rol almaya başlamıştır.
aslı bayram
Tüm bunlar olurken aynı dönemde Hollywood’da daha önce gösterime girmiş Muxmäuschenstill filminin devamı niteliğinde olan Short Cut to Hollywood filminde rol aldı.

2007 yılının Ekim ayında ise Luksemburg Şehir Tiyatrosu olan Esch-sur-Alzette/Luxemburg’da Anne Frank’in günlüğünün canlandırıldığı tek kişilik sahne oyununda Anne Frank’i canlandırdı. Bu oyunu ile Avrupa’da birçok eleştirmen tarafından beğeni topladı ve performansıyla birçok kişiyi kendine hayran bıraktı. Aslı Bayram o sıralarda Çek Cumhuriyeti’nde de sahneye çıkmıştır. Aynı oyunla Almanya’da da sahneye çıkmıştır, bu oyunun Almanya prömiyeri 2008 yılında Almanya’da Anna Frank’in memleketi olan Frankfurt’da yapılmıştır.

Türkiye’de 2011 de yayınlanmaya başlayan Sırat dizisi ile de Türkiye’de televizyon sektörüne giriş yapmıştır.

Filmografisi
Miss Universe 2005 (Dokümantasyon, 2005)
Beyza'nın Kadınları (Sinema filmi, 2006)
Jump Patrick Swayze, Heinz Hoenig, Anja Kruse ile birlikte (Sinema filmi, 2006)
Soko Viena (TV dizisi, 2007)
Short Cut to Hollywood - Jan Henrik Stahlberg ve Marcus Mittermeier (Sinema filmi, 2009)
180° - (Sinema filmi, 2010)
Sevdah za Karima (Sinema filmi, 2010) - Ingilizce: Blues for Karim (2010)
Sırat (2011)
 

Benzer Konular

Yanıtlar
0
Görüntülenme
25B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
8B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
50B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
6B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
3B
Üst