Yengeç burcu günlük yorumu

Burçlar & Fal Dünyası bölümünde yer alan bu konu goldprincess tarafından paylaşıldı.

 1. goldprincess

  goldprincess kıırrrmızıı

  29 Ocak 2010
  Cuma


  Sevgili Yengeçler, 06:49-16:11 saatleri arasında ay gezegeninin boşlukta olması sebebiyle ilişkinizle alakalı konularda arzuladığınız ilgi ve sevgiden yoksun olduğunuzu düşünmeniz doğal bir gerilim yaratabilir. Birbiriniz arasındaki farklılıklar nedeniyle yanlış olduğunu bildiğiniz halde bir türlü hassas düşünmekten kendinizi vazgeçiremediğiniz için stres altında olduğunuzu biliniz. Bu bakış açısıyla düşünmeye devam etmenizin size bir faydası olmayacağından, öncelikle güven duygunuzu her zamanki gibi kendi içinizde oluşturmayı ve karşınızdaki kişiden fazla bir şey beklememeyi kabul etmelisiniz. Günlük enerjinin etkisi altında ilişkisi olmayan kişiler de kendilerini yalnızlık duygusu altında bomboş hissedebilirler.
  Her ne olursa olsun gündelik işlerinize kendinizi vererek sakinleşmeye çalışmak yerinde olacaktır. Bu saatler arasında, yukarıdaki konuları düzeltmek adına çatışmaya girmek veya kendinize yüklenmek hem ilişkinizi düzenlemek açısından faydalı olmayacak hem de boşuna kendinizi tedirgin etmiş olacaksınız. Saat 16:11 itibariyle Aslan burcunda ilerlemeye başlayacak Ay gezegeni, maddi ve manevi değerlerinizle ilgili konularda kendinizi güçlü bir şekilde ifade etme arzunuzu körükleyicidir. Güven duygusu ister istemez önemli hale geldiğinden, cebinizdeki para miktarına göre kendinizi huzurlu veya mutsuz hissedersiniz. Sanki para olmayınca hiçbir şeyin önemi yok gibidir.

   
 2. goldprincess

  goldprincess kıırrrmızıı

  30.01.2010

  Parasal konulara yönelik yeni atılımlar yapabilirsiniz. Arkadaş ve akrabalarınızın desteğini alacak, böylece kendinizi çok daha güçlü hissedeceksiniz. Bu arada duygusal konularda zorlanabilirsiniz. İçinizde hissettiğiniz geriliminizi dengelemeye çalışın. Yeni plan ve projeler üstünde çalışmak gerginliğinizi azaltabilir.
   
 3. goldprincess

  goldprincess kıırrrmızıı

  31.01.2010

  Bugün Özel ilişkilerinizde açığa çıkmamış bazı konular gerginlik yaratabilir. Sevdiğiniz kişi ile gereksiz ve kırıcı tartışmalara girmek yerine yaratıcılığınızı artıracak aktivitelere yönelebilir, yoga ve meditasyon yaparak kendinizi daha iyi hissedebilirsiniz.
   
 4. goldprincess

  goldprincess kıırrrmızıı

  Size ilgi duyan karşı cinsten birinin iltifatları çok hoşunuza gidecek. Ama bu durum sevgilinizle kıskançlık gibi sorunlara yol açabilir. Bu yüzden tartışmalar yaşayabilirsiniz. Mesleki açıdan duygularınızı harekete geçirecek gelişmeler var. Şimdiye kadar yaptığınız ya da yapmayı düşündüğünüz bir işi yeniden değerlendirebilirsiniz. Olaylar karşısında sakinliğinizi korumanız gününüzün daha keyifli geçmesini sağlayacak. Parasal açıdan zorlayıcı durumlarla karşı karşıya gelebilirsiniz
   
 5. goldprincess

  goldprincess kıırrrmızıı

  02 Şubat 2010
  Salı


  Sevgili Yengeçler, yöneticiniz Ay gezegeni Başak burcunun son derecelerinde saat 06:18-15:42 arasında boşlukta olacaktır. Bu etki altında yakın çevrenizi oluşturan kişiler veya iletişimle alakalı konularda, daha detaylı düşünebilirsiniz. Kendinizi güvende hissetmek adına otomatik olarak bu tavır içine girmenin, sizi bazı zorlu durumlardan koruyacağını düşünebilirsiniz. Benim önerim bu saat dilimi içinde sakin olmak ve günü kendi akışı içinde değerlendirmektir. Günlük bu etkiler altında, dışarıdaki insanlarla irtibatta bulunurken, belirli bir ciddiyeti korumaya çalışmanız doğaldır. Kontrollü bir şekilde hareket edebilir, konuştuğunuz kelimelerden attığınız adımlara kadar azami dikkat gösterebilirsiniz. Bugün, geçmişle alakalı yapacağınız konuşmalarda, eskinin güzelliğinden dem vurabilir, kimi zaman da aklınıza gelen bazı durumları hafifçe gülümseyerek anabilirsiniz.
  Şimdi hayatın çok daha fazla sorumluluk yüklemeye başladığını düşünerek son zamanlarda daha bir olgunlaştığınızı farkediyorsunuz. Artık pek özgür değilsiniz veya içinizden geldiği gibi hareket etmeniz zor olabilir ama en azından bir düzen içinde olması hoşunuza gidiyor olabilir. Saat 15:42 itibariyle Terazi burcunda ilerlemeye başlayan Ay gezegeni, bulunduğunuz mekandaki insanlarla iyi geçinmeye çalışmanız en doğru harekettir. Sabit düşüncelerinizi öncü bir şekilde ifade etmeye çalışabilirsiniz. Dikkatli olduğunuz takdirde ılımlı ve hoşgörülü yaklaşımlarınız olumlu sonuçlarla karşılaşmanızı sağlayabilir.
   
 6. goldprincess

  goldprincess kıırrrmızıı

  03 Şubat 2010
  Çarşamba


  Sevgili Yengeçler, bugün geleceğiniz açısından başta eğitim hayatınız olmak üzere her konuda sosyal ilişkilerin önemi ortaya çıkabilir. Sizin gibi düşünen kişilerle bir araya gelerek fikir birliği içinde hareket etmeniz zaman kazandırıcı olabilir. Sizin düşünceniz özgür bir şekilde yaşamınızı yönlendirmek olduğuna göre, gerekirse bulunduğunuz ortamdan çok daha farklı bir yerde yaşam kurmayı bile düşünebilirsiniz. Çünkü içinde bulunduğunuz koşullarla bir yere varabilmek, amaçlarınızı gerçekleştirmek zor görünüyor. Bu durumda sanki yaşamınız iki seçenekli bir yol ayrımına benziyor gibi. Şu olmazsa bu olacak hali. Kimileriniz yüksek okul sınavlarını kazanmak zorunda çünkü bu olmadığı takdirde öbür seçenek pek arzu ettiği gibi değil. Bazılarınız tamamen toplumsal düzenlemeleri bekliyor eğer gerçekleşmezse istediği gibi eğitim hayatını sürdüremeyecek. Kimileriniz yurtdışına gitmek istiyor bu olmadığı takdirde çok az bir maaşla yetinmek durumunda.
  Birileriniz ise bir yuva kurmak istiyor, hayatını yeni bir ortamda yeniden oluşturmak için. Fakat maddi yetersizlikler veya ailevi durumlar, zorunluluklar nedeniyle engellerle boğuşuyor, gecikmeler yaşıyor. İsyan edemiyor çünkü uymak zorunda olduğu özel bir durumu var. Bütün bu hissettikleriniz biraz da Satürn gezegeninin iç dünyanızda karamsarlık yaratabilen, size seçeneklerinizi sunarken çaresizliklerinizi de hatırlatan geri hareketi. Burada yapmanız gereken bahara kadar tam olarak sıkı çalışmak, sabırlı olmak ve gerekli düzenlemeler için öncelikle ailenizle ilişkinizi hoş tutmak. Eğer geleceğinizle alakalı sağlam kararlar vermek istiyorsanız eviniz sınırları içinde huzurlu bir ortama ihtiyacınız var. Bu olmadığı takdirde hem dış dünyayla hem de içeride savaş vermek zorunda kalabilirsiniz.
   
 7. goldprincess

  goldprincess kıırrrmızıı

  04 Şubat 2010
  Perşembe


  Sevgili Yengeçler saat 11:28-18:56 arasında Ay gezegeni Terazi burcunun son derecelerinde boşlukta olacaktır. Sevgi dolu paylaşımlar içinde çevrenizle irtibat kurma arzunuz yoğundur. Takdir edilmek ve dikkatleri üzerinize çekmek isteğiniz oldukça yüksektir. Herhangi bir konuda uzun vadeli ve sizi bağlayıcı kararlar vermekten ziyade, günü kendi akışı içinde hoş bir şekilde yaşamak ve değerlendirmek isteyebilirsiniz. Bu düşünceniz son derece yararlıdır. Böylece hem boşluk saatlerini doğru bir biçimde değerlendirmiş olursunuz hem de önemli konular üzerinde yakın bildiğiniz kişilerle fikir alışverişinde bulunursunuz. Bazen çok kızgın olduğumuz anda karşımıza çıkan kişiye derdimizi anlatmak iyi gelebilir. Boşluk saatleri arasında gelen haberlere hemen inanmamak, doğruluğunu iyi araştırmak gerekir. Kaldı ki, gerçekliği ve güvenirliği konusunda bir şey söylemek mümkün değildir.
  İlişkinizle alakalı meselelerde ise, partnerinizin aktif kimliğinin fazlasıyla ön planda olmasına karşın aslında kontrol sizdedir. Eğer bunun bilinciyle hareket ederseniz, özverili davranmak zorunda olmadığınızı anlarsınız. Saat 18:56 itibariyle, Akrep burcunda ilerlemeye başlayacak Ay gezegeni, paranın ne kadar önemli olduğunu ve maddi çıkarlarınızı korumanız ve kollamanız gerektiğini bir kez daha anlamanızı sağlayan güçlü bir enerjidir. Geleceğinizi garanti altına alma düşüncesi bugün oldukça ön plandadır. Bu nedenle kimileriniz, mal, mülk veya yatırım konularına merak salarken, bazılarınız paranın büyüsüne kapılarak başkalarıyla paylaşım içinde olmaktan uzak durabilirler. Yani her kuruşunuzu dikkatle harcamak isteyebilir, takıntılı davranışlarda bulunabilirsiniz. Bu sizin gibi harcamayı seven kişiler için oldukça ilginç bir durum olabilir.
   
 8. goldprincess

  goldprincess kıırrrmızıı

  05 Şubat 2010
  Cuma


  Sevgili Yengeçler Cuma gününe, Ay gezegeninin burcunuzdaki seyri altında girmektesiniz. Bu durum, özellikle girişimleriniz konusunda sizi itekleyici bir faktördür. Güce olan susamışlığınız sonucu, kimi zaman kendinizden çok emin ve işbirliğine yatkınmışsınız gibi dursanız da bazı anlarda bireysel hareket etmeniz mümkündür. Benim önerim ise, içinde bulunduğunuz durum ne olursa olsun, güçlü görünmeye çalışmanızdır. Bu sizi başkalarıyla olan her türlü irtibatınızda tercih edilen kişi haline getirebilir. Kaldı ki, astrolojik açıdan Ay, spontan dürtülerimizle birebir alakalı olduğundan, ister istemez böyle bir hava sizde oluşabilir. Bu enerjiyi yaşınıza göre aile büyüklerinizle olan ilişkinizde veya eşinizle aranızdaki iletişimde mutlaka dikkatli kullanmalısınız. Çünkü akşam saatlerinde özellikle, geçmişle alakalı bazı mevzular ön plana gelebilir. Bunlar üstü örtülmüş, kapatılmış gibi duran aslında hala için için devam etmekte olan problemlerdir. Bir ufak mesele bunları tetikleyerek ön plana gelmesine neden olur.
  İşte böyle bir anda, burcunuzla uyumlu görünüm yapan Ay gezegeninin gücü sayesinde hakimiyeti ele geçirmeye çalışabilirsiniz. Hatta bunu öylesine sert bir şekilde gösterirsiniz ki, doğal olarak çözülecek bu durum, içinden çıkılmaz hale gelebilir. İşin içine aile büyükleri girer ve onlar da kendilerince konuşurlar. Eğer yaşınız küçükse, yaptığınız bir yanlışlık, sorumsuzluk nedeniyle size uyarıda bulunmaya çalışabilirler. Fakat siz dürtüsel davranmaya başlarsınız. Bu örnekler çoğaltılabilir. Benim önerim ise kendinizi gerçekçi bir şekilde gözden geçirmeniz, eğer hatalıysanız bunu yürekli bir şekilde kabul etmeniz, düzeltmeye çalışmanızdır. Akşam saatlerinde ise, aşık olmak, kendinizden geçmek, gerçeklerden ziyade hayallerinizin sesine kulak vermek ihtiyacınız yoğunlaşabilir.