Terazi burcu günlük yorumu

Burçlar & Fal Dünyası bölümünde yer alan bu konu goldprincess tarafından paylaşıldı.

 1. goldprincess

  goldprincess kıırrrmızıı

  29 Ocak 2010
  Cuma


  Sevgili Teraziler, 06:49-16:11 saatleri arasında Ay gezegeninin boşlukta olması sebebiyle amaçlarınız konusunda şaşkınlıklar veya isteklerinizin gerçekleşmemesi nedeniyle belirsizlikler hakim oluşabilir. Bunun kozmik bir etki olduğunu düşünerek sakin kalmaya çalışmanız yerinde olacaktır. Ne gibi etkiler yaşanır ve neler yapılmalıdır birlikte gözden geçirelim. Aile içi ilişkiler konusunda kendinizi ortaya koymakta zorlanabilirsiniz. Bunun altında yatan en önemli sebep, yuvanızda aradığınız sevgi ve ilgiyle alakalı sorunlardır. Kimileriniz için bu durum bilinçaltınızda bastırdığınız ve çocukluğunuza ait bazı durumların yarattığı duygular nedeniyledir, kimileriniz içinse aradığı güven duygusunu evinin sınırları içinde bulamamanın getirdiği bir hissi durum olabilir. Aslında sevgiye, ilgiye, sahiplenmeye oldukça ihtiyacınız vardır.
  Ancak bu arzunuz karşılanmadığı gibi, çevrenizdeki insanlar inadına sizden bir şeyler bekler. Dış dünyanın koşulları sorumluluklarınızı hatırlatır durur. Gideceğiniz yön ve kafanızın içindeki hedeflerinizi gerçekleştirme konusundaki belirsizlikler gün içinde çatışmalara sebep olabilir. Boşluk etkisinin bilincinde olarak ılımlı düşünmeye çalışmanız yerinde olur. Saat 16:11 itibariyle Ay gezegeni Aslan burcunda ilerlemeye başladığında içgüdüsel olarak kendinizi güçlü bir şekilde ifade etmeye, duygularınızı ve yetenekli olduğunuz konuları ön plana almaya başlayabilirsiniz. Eğlenceli, yeni olan herşey size keyif ve mutluluk katabilir. Size hoş gelen aktivitelerde bulunabilirsiniz. Aşk konusunda daha istekli olacağınız bu saatlerde partnerinizle hoş bir akşam geçirmeniz mümkün olabilir.

   
 2. goldprincess

  goldprincess kıırrrmızıı

  30.01.2010

  Güzel duygular içinde olmanız etrafınızda gelişen olayların da istediğiniz yönde gitmesine neden olacak. Daha bilinçli hareket edecek hiç zorlanmadan isteklerinizi gerçekleştirecek fırsatlarla karşılaşacaksınız.
   
 3. goldprincess

  goldprincess kıırrrmızıı

  31.01.2010

  Gerek ruhsal gerekse fiziksel açıdan kendinizi iyi hissedeceksiniz. Şimdiye kadar yapmak isteyip de ertelediğiniz işlerinizi bugün gerçekleştirebilirsiniz. Bunları yaparken kendinize ve sevdiklerinize de zaman ayırmalı, gereksiz detaylara fazla vakit harcamamalısınız.
   
 4. goldprincess

  goldprincess kıırrrmızıı

  Beraberliklerin mutlu ve sağlam olabilmesinde en önemli etkenin dürüstlük olduğunu, aklınızdan çıkarmayın. Olayları abartmama doğrultusunda vereceğiniz çabalar, mutlu olmanızı sağlayacak. Olayları bütün olarak ele alabilmeniz ve bu doğrultuda iş dağılımı yaparken zorluk yaşamamanız, üstlerinizin de gözünden kaçmıyor. İşinizle ilgili olarak yeni başlangıçlar yapabilirsiniz. Paraya çok sıkışacağınız bugün ailenizden alacağınız maddi destek, sizi çok rahatlatacak.

   
 5. goldprincess

  goldprincess kıırrrmızıı

  02 Şubat 2010
  Salı


  Sevgili Teraziler bugün, Ay gezegeninin Başak burcundaki son gün etkileri altında güne başlamaktasınız. Saat 06:18-15:42 arasında Ay gezegeni boşlukta olacağı için yeni ve acil kararlar almamalı, günlük rutin yaşantınıza devam etmelisiniz. Günün diğer enerjilerinin yansımalarına gelince bugün, sorumluluklardan uzaklaşma isteğiniz yoğun olabilir. Sizin için yalnızlık bazı anlarda dinlendirici ve oldukça rahat ettirici bir olgu haline gelebilir. Böyle hissettiğinizde dış dünyadan geriye çekilerek şöyle sakin bir halde vakit geçirmek isteyebilirsiniz. Bu durum sanki bir tür meditasyon hali gibidir.
  Boşluk etkisi altında eskiyle alakalı olaylar kendinizle yüzleşmenizi sağlayabilir. Günlük hayatınız bu enerjiler çerçevesinde, kimi zaman bocalamanız kimi zaman da kendinizi haklı görmeniz anlamı taşıyabilir. Akşam saatlerinden itibaren burcunuzda ilerlemeye başlayacak Ay gezegeni sayesinde uyum ve huzur arzunuz yükselmeye başlar ve her konuda dengenizi korumaktan yana olabilirsiniz. Kısaca gecenin ilerleyen saatleri biraz daha sakinleşmek mümkün olabilir. Saat 15:42 itibariyle Terazi burcunda ilerlemeye başlayacak Ay gezegenini etkisi altında, yakın çevrenizde meydana gelen değişimler göze çarpmaya başlar. Yeni insanlar, yeni ilişkiler kurabilme şansı elde edebilirsiniz. Uzlaşı ve uyum, konfor ve lüks ihtiyacı, güzelliklere olan düşkünlüğünüz artabilir. Ayrıca akşam saatleri kendinizi güvende hissetmek için huzur olgusu fazlasıyla ön plana gelebilir.
   
 6. goldprincess

  goldprincess kıırrrmızıı

  03 Şubat 2010
  Çarşamba


  Sevgili Teraziler bugünkü enerjiler altında umutlarınız, ileriye yönelik beklentileriniz konusunda en önemli olgu işiniz ve ilişkiniz. Bu iki alanda yeteri kadar olumlu gelişmeler olmadığı takdirde pek rahat etmeyeceğiniz görülmekte. Bir yandan hayat mücadelenizi mesleki anlamda sürdürmeye çalışırken diğer yandan ilişkinizi ileri noktalara götürmek adına tam olarak bir netlik oluşmaması can sıkıcı gelebilir. Aslında şu aralar sizlerin önünüzdeki tek engel zamanın bir türlü hızlı geçmeyişi. Hani bir uyusanız ve belirli bir ayda uyansanız sanki herşey daha kolay olacak gibi. Bunun en önemli sebebi Satürn gezegeninin yuva evinizdeki geri hareket seyri. Ocak ortasından beri bazılarınız ailevi, çocukları, yuvası, kimileri geçmişi, maddi sorunları, geleceği, bir çoğunuz da hayatınızda oluşan yepyeni bir düzene adapte olmakta güçlük çekiyorsunuz bunu biliyorum.
  Ancak şu var ki bugünkü enerjiler altında bunları sürekli düşünüp kendinize yüklenmeye devam ederseniz işin içinden hiçbir zaman çıkmanız mümkün olmayacak. Hiç düşündünüz mü bilmem. Son zamanlarda kendinize karşı, sevdiğiniz bir başka kişiye davrandığınız kadar nazik, coşkulu, onun kusurlarına karşı gösterdiğiniz kadar hoşgörülü tarzda davranıyor musunuz? Satürn gezegeninin geri hareketi süresince lütfen yeteneklerinize duyduğunuz güveni yeniden tazeleyiniz. Bu süreci, bir de bu bakış açısıyla bir daha değerlendirmenizi istiyorum. Eminim işinize yarayabilir.
   
 7. goldprincess

  goldprincess kıırrrmızıı

  04 Şubat 2010
  Perşembe


  Sevgili Teraziler, saat 11:28-18:56 arasında devam edecek Ay gezegeninin boşluk etkisi altında güne başlamaktasınız. Bu zaman diliminde yenilik anlamındaki her türlü faaliyet ve üzerinde düşünülmemiş projeleri, planları uygulamaktan kaçınmanız gerekir. Çünkü ansızın verilen kararlar, toplumsal statünüz ve şu anki işiniz üzerinde aksi tesirler yaratabilir. Özellikle bu saat itibariyle, sabırlı olmak ve diplomatik hareket etmek yararınızadır. Böylece günün geri kalanını verimli bir şekilde değerlendirmiş olursunuz. Gün boyu irtibatta bulunduğunuz insanların sevgi dolu tavırları, problemlerinizi çözebilmenizi sağlayan en önemli gücünüzdür. Çünkü ancak uyumu yakaladığınızda rahata erip, huzura kavuşacağınızın bilincindesinizdir. En ufak bir tatsızlık ve gerilimden uzak durmak isteyebilirsiniz.
  Boşluk saatlerinde, edebiyat, felsefe, güzel sanatlarla alakalı her konuda tasarım gücünüz yüksektir. Duygu dünyanızla alakalı konularda, geri planda kalarak yalnızlığı tercih etmeniz mümkündür. Çünkü size göre bir insanın kimseye hesap vermeden, bildiği yolda ilerlemesi lazımdır. Oysaki bir ilişkide yeterli oranda bağımsız hareket etmek mümkün değildir. Benim önerim ise bugün, bizlik duygusu içinde yardımlaşmanız ve pozitif düşünmeye çalışmanızdır. Saat 18:56 itibariyle Akrep burcunda ilerlemeye başlayacak Ay gezegeni, liderlik yeteneklerinizi kolayca ortaya koyabilmenizi, sözleriniz ve davranışlarınızla gücünüzü ifade edebilmenizi destekleyicidir. Vefalı dostların yanınızda ve sizi destekleyici davranmaları son derece hoşunuza gidebilir. Farklı gruplardan insanlarla irtibata geçmekten hoşlanabilir ve sıradışı konularda görüş alışverişinde bulunabilirsiniz. Grup faaliyetleri ve organize işler ilginizi çekebilir.
   
 8. goldprincess

  goldprincess kıırrrmızıı

  05 Şubat 2010
  Cuma


  Sevgili Teraziler, mesleki konularla ilgili ve otoritelerle ilişkinizin altını çizecek olan Ay gezegeninin Akrep burcu seyri altında Cuma gününe adım atmaktasınız. Bu enerji özellikle başkalarıyla paylaşımınızda, sözlerinize ve davranışlarınıza dikkat etmeniz gerektiğinin işaretidir. Yani ne olursa olsun, eğer kafanızın içinde bir hedefiniz varsa, otoritelerle iyi geçinmeniz lazımdır. Çünkü gücü elinde bulunduran onlar olduğuna göre, bu durumda akıllı olmak size düşüyor. Ailenizle olan ilişkiniz açısından da durum budur. Onlar kendi fikirlerini size kabul ettirmeye çalışacaklar siz de aynı şekilde kendi düşüncenizi.
  Peki bu çekişmenin size olan faydası nedir? Hiçbir şey. O zaman ılımlı olmaya çalışmak en azından huzurunuz için gerekiyor. Sorumluluklar konusu da bugün son derece ön planda. İsteseniz de gününüzü, kendi bildiğiniz şekilde geçirmek mümkün olmayabilir. Duyarlılığınız öylesine ön plandadır ki gözünüz bir şey görmez. Size göre haklısınızdır fakat bu fevri çıkış pahalıya malolabilir. Akşam saatlerinde etkili olacak enerjiler altında ise, biraz önce sözünü ettiğim durum iyice belirginleşmeye başlar. Sorunların kimi parasal kimisi ise eskiyle alakalı mevzular yüzündendir. Tabi hallettiğinizi sandığınız bir durum tekrar önünüze gelince kızgınlığınız ikiye katlanır. Benim önerim mademki böyle bir durumla karşılaşma olasılığımız var, o zaman sabah itibariyle kendimizi sakinleştirecek önlemleri almak olmalıdır. Böylece dışarıdan gelebilecek etkilere, yumuşak bir tepkide bulunursak, olayları engellemiş oluruz.