gencliğin sırrı meyvede

Moda bölümünde yer alan bu konu green_eyes tarafından paylaşıldı.

 1. green_eyes

  green_eyes Üye

  Hücre yenilenmesini hızlandıracak, cildin elastikiyetini artıracak bir çok vitamin ve mineral zaten onların doğal özü. Doğal ürün uzmanı Volkan Kurt, yaz meyveleri ile girilecek "güzellik kampı"ndan söz ediyor.

  Yazın cildiniz renkten renge girer, lekelenir.. Yaşlanma riski de çoğalır bu arada..

  Biz diyoruz ki bu sıcaklarda her tip cilt zarar görür. O yüzden bakımını ihmal etmemek lazım. Sadece cilt değil, açık giysilerden dolayı boyun ve dekolte bölgesi de olumsuz etkilenir. Biraz da elimizin tam altındaki güzellik ögelerine bakalım diyorum. Meyveler, içerdikleri vitamin ve minerallerin bolluğu sayesinde güzellik sağlarlar.. Her renk, tat ve kokudaki meyve farklı mineral ve vitamin içerir.

  Şu yaz günlerinde bol bol meyve tüketmelisiniz. Bedendeki zararlı
  maddeleri dışarı atarak kanı temizleyen ve dolayısıyla sivilce benzeri
  cilt bozukluklarını gideren kirazı, cildin güzelleşmesini sağlayan üzümü, içinde
  önemli vitamin ve mineraller bulunan kiviyi yaz boyunca yemelisiniz.

  İşte size bazı meyvelerin güzelleştirici sırları

  Kivi
  Genç kalmak isteyen herkes kivi yemeli. İçinde C vitamini oranı yüksek. Kivi bağışıklık sistemini güçlendirir. Cildin geç yaşlanmasını isteyenler için önerilen bir meyve. Ayrıca sıkıp yüzünüze de sürebilirsiniz.

  Elma
  Vitamini çok bol olan bu meyve pürüzsüz bir cilt sağlar. A, b1, b2 ve
  C vitaminleri cildin sıkılaşmasına etkendir. İçindeki E vitamini genç
  kalmak için etkilidir.. elmada "Pektin" isimli madde de var.
  Sindirimi kolaylaştırır. 20'ye yakın mineralle bu işlevi görür. Bu
  arada içinde yüksek miktarda meyve asidi barındırır. Bu sayede "doğal
  bir temizleyici" olarak da bilinir.

  İncir
  Şimdi taze incir mevsimi. Ve güzellik için sakın ihmal etmeyin.. Bir adet inciri avuç içinde sıkıp, elinizle bulamaç haline getirin. Bu bulamacı göz altına yayın. Sonra güneş görmeyen bir yerde gözünüzü kapatıp uzanın .Yaklaşık 15 dakika sonra arınmış su ile yıkayın. (Şişe suyu da olabilir) Zaman içinde gözaltı morluklarına iyi geldiğini göreceksiniz.

  Armut
  Bir kere diyet yapan insan mutlaka armut yemeli. Armutun su söktürücü bir özelliği var. Ayrıca tok tutuyor. Mineral yönünden de çok zengin. İçindeki Beta Karoten çok önemli. Sağlıklı ve pürüzsüz bir cilt
  oluşumu var. Yine fazla miktarda C vitamini dokuların sağlam olmasını
  sağlar. Ancak lekesiz ve sarı renkli olan armut tercih edin..

  Erik
  Öncelikle şunu unutmayın. Küçük meyveler her zaman için cilde çok iyi
  gelir. Mesela erik B ve cilt için önemli olan E vitaminlerini içerir.
  Lif oranının yüksek olması da eriğin önemini artırıyor. Bu arada kurusunu da tercih edebilirsiniz. Yazın tazesini kışın ise kurusunu yiyebilirsiniz. Genç kalmak isteyenler bu meyveyi elinin altından eksik etmesin.

  Çilek
  Bir avuç çilek mucizeler yaratır. Bedenin kalojen üretimi
  için gerekli olan antioksidan içerir. İçinde günlük ihtiyacımız olan c vitamini var ayrıca. Bu arada diyette olanlar için ideal çünkü kalorisi düşük. Günde üç dört çilek yerseniz, iki ay sonra cildinizdeki değişimi göreceksiniz.

  Kavun
  Bazı ciltler kaşınır ve pullanır. Böyle sorunlarda beta karoten içeren kavun yemek önemli. Kalojen dokusuna da iyi gelir kavun. İçinde kırışıklıkları yok etmeye yarayan karotenler bulunuyor. Bu arada güneş lekelerine de engel olur.

  Ahududu
  Bir meyve fazla miktarda a vitamini içeriyorsa cildiniz için yararlı olduğu noktasında şüpheniz olmasın. İçindeki B1 vitamini ayrıca sinirler açısından iyi. C vitamini cilt dokusu için olumlu sonuçlar yaratır. Gerilmiş bir cilde sahip olmak isteyen ahududu yemeli.

  Kiraz
  İçinde b1 ve b2 ver. Bunlar hücreler için çok yararlı. B6 ise büyümeye destek olan bir vitamin. Aynı zamanda içeriğinde demir de olan kirazın yararları hayli fazla. Sağlıklı saçlar için de kirazı tercih edin.

  Üzüm
  Üzüm cildi çok iyi temizler. İçindeki demir kansızlığa çok faydalı olduğu için üzüm yiyen taze bir görünüme kavuşur. İçinde B vitaminleri bulunan üzümün tanesini sıkıp yüzünüzde on dakika bekletip yıkayabilirsiniz. İçten de, dıştan da üzüm bir cilt dostudur

  Doğal gençlik, doğal zayıflama, sağlıklı bronzlaşma, bitkisel bakım ile ilgili sorularınızı her zaman gönderebilir, bu konularda telefon edebilirsiniz.

  Herşeyde doğallık diliyorum..
   
 2. Rebel Angel

  Rebel Angel Harbi Kız

  spr bilgiler bnlar yafs:D saol ccm;)
   
 3. şeker

  şeker Üye

  ya işte kozmatik ürünler kimyasal katkılı bence en doğal olan hep iyidir teşekkürler