gencliğin sırrı meyvede

Hücre yenilenmesini hızlandıracak, cildin elastikiyetini artıracak bir çok vitamin ve mineral zaten onların doğal özü. Doğal ürün uzmanı Volkan Kurt, yaz meyveleri ile girilecek "güzellik kampı"ndan söz ediyor.

Yazın cildiniz renkten renge girer, lekelenir.. Yaşlanma riski de çoğalır bu arada..

Biz diyoruz ki bu sıcaklarda her tip cilt zarar görür. O yüzden bakımını ihmal etmemek lazım. Sadece cilt değil, açık giysilerden dolayı boyun ve dekolte bölgesi de olumsuz etkilenir. Biraz da elimizin tam altındaki güzellik ögelerine bakalım diyorum. Meyveler, içerdikleri vitamin ve minerallerin bolluğu sayesinde güzellik sağlarlar.. Her renk, tat ve kokudaki meyve farklı mineral ve vitamin içerir.

Şu yaz günlerinde bol bol meyve tüketmelisiniz. Bedendeki zararlı
maddeleri dışarı atarak kanı temizleyen ve dolayısıyla sivilce benzeri
cilt bozukluklarını gideren kirazı, cildin güzelleşmesini sağlayan üzümü, içinde
önemli vitamin ve mineraller bulunan kiviyi yaz boyunca yemelisiniz.

İşte size bazı meyvelerin güzelleştirici sırları

Kivi
Genç kalmak isteyen herkes kivi yemeli. İçinde C vitamini oranı yüksek. Kivi bağışıklık sistemini güçlendirir. Cildin geç yaşlanmasını isteyenler için önerilen bir meyve. Ayrıca sıkıp yüzünüze de sürebilirsiniz.

Elma
Vitamini çok bol olan bu meyve pürüzsüz bir cilt sağlar. A, b1, b2 ve
C vitaminleri cildin sıkılaşmasına etkendir. İçindeki E vitamini genç
kalmak için etkilidir.. elmada "Pektin" isimli madde de var.
Sindirimi kolaylaştırır. 20'ye yakın mineralle bu işlevi görür. Bu
arada içinde yüksek miktarda meyve asidi barındırır. Bu sayede "doğal
bir temizleyici" olarak da bilinir.

İncir
Şimdi taze incir mevsimi. Ve güzellik için sakın ihmal etmeyin.. Bir adet inciri avuç içinde sıkıp, elinizle bulamaç haline getirin. Bu bulamacı göz altına yayın. Sonra güneş görmeyen bir yerde gözünüzü kapatıp uzanın .Yaklaşık 15 dakika sonra arınmış su ile yıkayın. (Şişe suyu da olabilir) Zaman içinde gözaltı morluklarına iyi geldiğini göreceksiniz.

Armut
Bir kere diyet yapan insan mutlaka armut yemeli. Armutun su söktürücü bir özelliği var. Ayrıca tok tutuyor. Mineral yönünden de çok zengin. İçindeki Beta Karoten çok önemli. Sağlıklı ve pürüzsüz bir cilt
oluşumu var. Yine fazla miktarda C vitamini dokuların sağlam olmasını
sağlar. Ancak lekesiz ve sarı renkli olan armut tercih edin..

Erik
Öncelikle şunu unutmayın. Küçük meyveler her zaman için cilde çok iyi
gelir. Mesela erik B ve cilt için önemli olan E vitaminlerini içerir.
Lif oranının yüksek olması da eriğin önemini artırıyor. Bu arada kurusunu da tercih edebilirsiniz. Yazın tazesini kışın ise kurusunu yiyebilirsiniz. Genç kalmak isteyenler bu meyveyi elinin altından eksik etmesin.

Çilek
Bir avuç çilek mucizeler yaratır. Bedenin kalojen üretimi
için gerekli olan antioksidan içerir. İçinde günlük ihtiyacımız olan c vitamini var ayrıca. Bu arada diyette olanlar için ideal çünkü kalorisi düşük. Günde üç dört çilek yerseniz, iki ay sonra cildinizdeki değişimi göreceksiniz.

Kavun
Bazı ciltler kaşınır ve pullanır. Böyle sorunlarda beta karoten içeren kavun yemek önemli. Kalojen dokusuna da iyi gelir kavun. İçinde kırışıklıkları yok etmeye yarayan karotenler bulunuyor. Bu arada güneş lekelerine de engel olur.

Ahududu
Bir meyve fazla miktarda a vitamini içeriyorsa cildiniz için yararlı olduğu noktasında şüpheniz olmasın. İçindeki B1 vitamini ayrıca sinirler açısından iyi. C vitamini cilt dokusu için olumlu sonuçlar yaratır. Gerilmiş bir cilde sahip olmak isteyen ahududu yemeli.

Kiraz
İçinde b1 ve b2 ver. Bunlar hücreler için çok yararlı. B6 ise büyümeye destek olan bir vitamin. Aynı zamanda içeriğinde demir de olan kirazın yararları hayli fazla. Sağlıklı saçlar için de kirazı tercih edin.

Üzüm
Üzüm cildi çok iyi temizler. İçindeki demir kansızlığa çok faydalı olduğu için üzüm yiyen taze bir görünüme kavuşur. İçinde B vitaminleri bulunan üzümün tanesini sıkıp yüzünüzde on dakika bekletip yıkayabilirsiniz. İçten de, dıştan da üzüm bir cilt dostudur

Doğal gençlik, doğal zayıflama, sağlıklı bronzlaşma, bitkisel bakım ile ilgili sorularınızı her zaman gönderebilir, bu konularda telefon edebilirsiniz.

Herşeyde doğallık diliyorum..
 
şeker Üye
ya işte kozmatik ürünler kimyasal katkılı bence en doğal olan hep iyidir teşekkürler
 

Benzer Konular

Yanıtlar
0
Görüntülenme
13B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
2B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
8B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
12B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
3B
Üst