Ersun Yanal açıklama yaptı!

Trabzonspor bölümünde yer alan bu konu lülürük__ tarafından paylaşıldı.

 1. Bir Zincirin Halkasıyız  Büyükşehir Belediyespor ile 0-0 berabere kalan Trabzonspor'da teknik direktör Ersun Yanal “skor üretemezseniz eleştirilirsiniz” dedi. Ersun Yanal'ın 2 puan kaybettikleri karşılaşmadan sonra şunları söyledi:

  -“OYUNUN KARŞILIĞINI ALAMIYORUZ”-
  Futbolda skor üretmek lazım. Üretemezseniz sıkıntı oluyor. Trabzonspor sene başından beri yaptığı mücadelenin, oynadığı oyunun karşılığı skorları alamadı. Bu da gerginliğe yol açıyor. Kazandığımız bazı maçlarda bugün 2 puan kaybettiğimiz maçlardan daha zor geçen oyunlar olmuştu. Futbol böyle bir oyun, sonuçlara göre değerlendiriyorsunuz. Skoru bulamadık yine. Daha kötü oynayıp kazandığımız maçlarda olumlu tepkiler almıştık ama bugün daha iyi oynadık, skor alamadık. Normal böyle olması.


  -“TRABZON SEYİRCİSİ TAHAMMÜLSÜZ”-

  Gerginliği bir an önce atlatmamız lazım. Trabzon seyircisinin karakteri bu, tahammülsüzler. Bunu kabul etmek lazım en başından. Bu takıma sabır göstermelerini beklememek gerekir. Bu gerginlik de oyuncular üzerinde skoru buluncaya kadar devam edecektir. Trabzonspor buraya kadar iyi mücadele ederek geldi. İstifa çağrıları vardı ama biz bunları yönetimle oturur konuşuruz. Bu türlü protestoya hakları var tabi ki.


  -“HEPİMİZ BİR ZİNCİRİN HALKALARIYIZ”-

  Trabzonspor'un son yıllarına bakınca hep “bu olmadı diğeri gelsin” tavrı
  vardı. Söylemlerimizden arkasındayız biz. Yeni kurulan bir takımı kucaklamak gerek. Futbol takım oyunudur. Herkesin hatası vardır bir sonuçta. Hepimiz bir zincirin halkalarıyız. Sorumlu benim ama tek başına hatalı olan kimse yok bu takımda.


  İSTİFA BURDA KONUŞULMAZ

  Ersun Yanal, istifa edip etmeyeceğiyle ilgili olarak da, "İstifa, burada
  kamuoyuyla tartışılacak bir konu değil. Bu konunun yönetimle görüşülmesi gerekir" ifadesini kullandı.
  Yanal, oyuncularda hedeften kopma olmadığını da ifade ederek, "Trabzonspor yarışın içinde hep olacak. Trabzonspor takımı şampiyon olabilecek en güçlü takımlardan biri. Yönetim ve kadrosuyla yapılanma başlattık ve bunu devam ettirmek zorundayız. Kalan 8 maçta kazanma şansımızı yüzde 51 olarak görüyorum. Bir yoldayız ve bu yolda planın devamlılığına ihtiyaç var. Sonuçlarla değerlendirmeye değil, sonuçları ve başarıyı planlamaya ihtiyacı var. Herkesin bu konuda anlayışlı olmasını istiyorum. Bugüne kadar insanların bir araya geldiği, sevdiği, mutlu olduğu takım az olmuştur" diye konuştu