"Trabzonspor beşinci olur"

hortLak c ε ή κ
Trabzonspor Eski Yöneticisi ve başkan adaylarından İbrahim Hacıosmanoğlu, Radyospor'a çok çarpıcı açıklamalar yaptı. Bu tabloda Trabzonspor'un beşinci olabileceğini ileri süren Hacıosmanoğlu, Trabzonspor Yönetimi ile Bayındırlık ve İskan Bakanı Faruk Özak'ı sert dille eleştirdi.

"BUGÜNLERE GELİNECEĞİ BELLİYDİ"

Radyospor'da "Aydın Cingöz ile Gündem" programına katılan Hacıosmanoğlu, Trabzonspor Başkanı Sadri Şener'in "Takım yönetimine ilişkin bir kitap varsa eğer biz yönetim olarak kitaba uygun çalışıyoruz" sözlerini eleştirerek, "Kitapta her şey doğru yazıyor diye bir durum söz konusu değil. Kitabı kimin yazdığına da bakmak gerekiyor. Başkan, iyi güzel konuşuyor, eleştirmiyoruz. Yanlışları üst üste koyduğunuz zaman bugünlerin geleceği belliydi. Dost sohbetlerinde söylediğimi burada ilk defa söylüyorum. Trabzonspor ligi beşinci bitirirse iyidir."

25 TRANSFER İÇİNDE OYUNU DEĞİŞTİRECEK ADAM YOK
Trabzonspor'un transfer politikasında yanlışlar olduğunu vurgulayan İbrahim Hacıosmanoğlu; "25 transfer yaptınız, bu 25 transfer içinde oyunun kaderini değiştirecek bir futbolcu var mı? Kitaba göre her şeyi yapıyoruz diyorsunuz ama hangi kitaba göre oyuncu alıyorsunuz. Ara transferinde milyonlarca Euro verdiğiniz adamı yedek kulübesinde oturtmak için mi aldınız!"

"YANAL İLE NEDEN SÖZLEŞME UZATILMIYOR?"
Kamuoyu önünde Teknik Direktör Ersun yanal'ın tartışılmaya başlandığını ve Yanal'ın yıprandığını ifade eden Hacıosmanoğlu, "Bir takımın hocası, kamuoyunda tartışılmaya başlandığı günden itibaren takımın ahengi bozulur. Trabzon'da ‘Ersun Yanal gitti gidiyor, Şenol Güneş takımın başına gelecek' diye bir sürü dedikodu var. Yönetim, Ersun Yanal'ın arkasındayız diyor ama sözleşme uzatmıyor. Demek ki yönetimin hocaya inancı tam değil."

TRABZONSPOR KULLANILDI
Trabzonspor'un kullanıldığını iddia eden Hacıosmanoğlu, Trabzonspor Eski Başkanı, Bayındırlık ve İskan Bakanı Faruk Özak'ı sert dille eleştirerek, "Bu tablonun tek sorumlusu Faruk Özak'tır. Seçim sürecinde Trabzon'da belediye başkanlığını AKP'nin kazanması ve kendi bakanlık koltuğunu sağlama almak için Trabzonspor'u istediği gibi kullanmıştır. Faruk Özak, amacına ulaşmıştır."

TRABZONSPOR ŞAMPİYON OLAMAZ
"Bu güne kadar hiç konuşmadım ama bu tablodan çıkan sonuç şu: Bırakın şampiyon olmayı, ikinci olmayı, Allah'tan Trabzonspor'un altı ve yedinci takım ile arasında puan farkı varda beşinci olma şansı var" diyen Hacıosmanoğlu, sözlerini şöyle tamamladı: "İlk defa söylüyorum Trabzonspor ligi beşinci bitirir. Şampiyonluk için ümidim yok. İnşallah Trabzonspor şampiyon olurda beni yerden yere vururlar. Trabzonspor'un şampiyon olamayacağın bir Trabzon sevdalısı olarak söylemek beni çok üzüyor. Bunu ben bilirim."