İstifa konusunda ne dedi?

hortLak c ε ή κ
Trabzonspor Teknik Direktörü Ersun Yanal 0-0'lık İstanbul B.B karşılaşmasının ardından düzenlediği basın toplantısında çarpıcı ifadeler kullandı.

Yanal, "Bugün oynadığımız maç kazanabileceğimiz karşılaşmaydı. Daha önceki maçlarda kaçırdığımız gol pozisyonlarıyla yine karşı karşıya kaldık. Atabileceğimiz pozisyonları değerlendiremedik ve takım üzerinde gerginlik oldu. Bu takım sezon başında olduğu gibi kazanabilecek bir takımdır ve bu takıma güvenelim. Takımın kalitesinin arkasında durduğumuzu tekrarlamak istiyorum. Hepimiz bir yolculuğun içindeyiz. Bundan daha kötü oynadığımız maçlarda kazandık ve bunun neşesini hep beraber yaşadık. Futbol sonuçlarla değerlendirildiğinde bizi hataya götürür. Bizdeki kültür ve anlayış sonuçlara göre yorum yapmaktır. Sonuçlara göre yorum yaptığımızda bu bir kısır döngü halini alır" dedi.
Ersun Yanal, istifa edip etmeyeceğiyle ilgili olarak da, "İstifa, burada kamuoyuyla tartışılacak bir konu değil. Bu konunun yönetimle görüşülmesi gerekir" ifadesini kullandı. Yanal, oyuncularda hedeften kopma olmadığını da ifade ederek, "Trabzonspor yarışın içinde hep olacak. Trabzonspor takımı şampiyon olabilecek en güçlü takımlardan biri. Yönetim ve kadrosuyla yapılanma başlattık ve bunu devam ettirmek zorundayız. Kalan 8 maçta kazanma şansımızı yüzde 51 olarak görüyorum. Bir yoldayız ve bu yolda planın devamlılığına ihtiyaç var. Sonuçlarla değerlendirmeye değil, sonuçları ve başarıyı planlamaya ihtiyacı var. Herkesin bu konuda anlayışlı olmasını istiyorum. Bugüne kadar insanların bir araya geldiği, sevdiği, mutlu olduğu takım az olmuştur" diye konuştu.