Bebek arabasını neye göre seçmeli

Anne ve Çocuk bölümünde yer alan bu konu soru tarafından paylaşıldı.

 1. soru

  soru Üye

  Bebek arabasını neye göre seçmeli, bebeğimin güvenliği benim için çok önemli?
   
 2. Sehbal

  Sehbal Üye

  Kullanım Kolaylığı

  Bebek arabalarının kolayca açılıp kapanabilmesi ve taşınabilmesi çok önemlidir. Bu bakımdan tek elle katlanabilen modeller kullanımda büyük kolaylık sağlar. Ayrıca arabanın çift yönlü olarak kullanabilmesi ve arabanın katlandığında az yer kaplaması diğer fark yaratan özelliklerdir. Bunların dışında arabanın ağırlığı, tekerleklerinin 360' dönebilmesi araba seçiminde önemli kriterler olabilir.

  Bebeğin Konforu

  Sizin kullanım kolaylığınızın yanı sıra, bebeğinizin arabadaki konforu da önemlidir. Oturma şiltesinin kalınlığı, sırt dayanağının farklı seviyelere ayarlanabilmesi, tentesinin kademeli olması, ön tepsisinin olması da bebeğinizin konforu için dikkat edebileceğiniz faktörlerdir.

  Anne Babanın Yaşam Tarzı

  Ebeveynlerin yaşam tarzı bebek arabası modeli seçerken belirleyici unsurlardan biridir. Örneğin; tabiatı seven anne ve babalar, uzun doğa yürüyüşleri için büyük tekerlekli bir modeli seçerken, alışveriş merkezi gibi iç mekanlarda gezmeyi sevenler ise daha hafif ve manevra kabiliyeti yüksek, katlanması çok pratik baston modelini tercih edebilirler.

  Bebek Arabalarının Türleri

  Baston Tipi Bebek Arabaları: Kullanımı kolay, pratik ve az yer tutan bebek arabalarıdır. Bunlara bağlı olarak konfor yönünden kısıtlıdır.

  Standard Bebek Arabaları: Yatma özelliği, çift yönlü kullanabilme özellikleri gibi çeşitli özelliklere sahip olup, en yaygın olarak kullanılan bebek arabasıdır.

  Jogger Tipi Bebek Arabaları: Ön tekerlekleri tek ve genellikle büyük olan ve hamilelikten sonra annenin form tutması amacıyla üretilmiş bebek arabalarıdır.

  Travel Sistem Bebek Arabaları: Bu tür bebek arabaları özellikle 2. ve 3. grupta yer alan bebek arabalarının üzerine bebeğin doğumdan itibaren kullanılabilen taşıma koltuklarının monte edilmesiyle ortaya çıkmış olan bebek arabası modelidir. İstenildiği zaman bebek arabasından ayrı olarak otomobilinizde oto güvenlik koltuğu olarak, ev içerisinde sabit veya sallanır pozisyonda ana kucağı olarak da kullanabilirsiniz.
   
 3. murti43

  murti43 Yeni Üye

  bebek arabaları genellikle sağlamlık açısından değerlendirilmeli. Kaliteli ürünler kendini belli eder zaten. Fiyatlarına bakın, iyi ürünlerin fiyatı ucuz değildir. Tavsiyem bu yönde.