Resim Ekleme

Konulara Mesaj ve Ek Dosya Nasıl Eklenir?

Yazdığınız konulara ya da mesajlara ek dosyalar ekleyebilirsiniz. Örneğin yazdığınız yazıyı görsel resimlerle zenginleştirebilirsiniz.

Dosya Ekleme

Mesaj editörünün altında bulunan tuşlardan "Dosya Ekle" butonuna basınız. Ardından açılan pencereden bilgisayarınızdan konuya ekleyeceğiniz dosyayı seçip "Aç" diyin.

Resim Ekleme

Görüldüğü gibi "Eklenen Dosyalar" kısmında resmimiz görünüyor. Ancak henüz mesajımızın içeriğine dahil edilmiş değil. Eklediğimiz dosyayı yazı içeriğinin içine eklemek için, -resmi orijinal boyutunda mesajımızda kullanmak istiyoarsak- "Tam Boyut" butonuna, -küçültülmüş önizlemeli linkli halini mesajımızda kullanmak istiyorsak- "Küçük Resim" butonuna tıklamamız yeterli.

Foruma Resim Ekleme

Örnekte "Tam Resim" hali ile eklenmiş resim görülmektedir. Resmi seçip CTRL+X (Kes) diyerek yazının herhangi bir yerine taşıyabilirsiniz.

Dilerseniz farklı formatlarda dosyalar da ekleyebilirsiniz. İzin verilen dosya uzantıları şunlardır: pdf, zip, rar, txt, png, jpg, gif, jpeg.

"Küçük Resim" seçeneğini kullanarak mesajınıza resim eklediğiniz takdirde, resim 300x300 piksel boyutunda görünür. Resmin üzerine orijinal boyutlu halinin bağlantısı eklenir. Bu bağlantıya tıklanıldığı zaman ise, aynı sayfa içinde lightbox ile resmin büyük halini görmek mümkün olacaktır.

Dilerseniz mesaj editörü içerisindeki Harici Resim Ekleme butonunu kullanarak, harici resim bağlantılarını mesajınıza ekleyip gösterebilirsiniz. İnternette varolan bir resim linkini bu sayede yeniden yükleme yapmadan mesajınıza eklemiş olursunuz. Ayrıca bahsi geçen butonu kullanmadan [IMG] BB Kodunu kullanarak da harici resim ekleyebilirsiniz.

Örneğin:

[IMG]http://www.harbiforum.net/styles/default/xenforo/avatars/avatar_s.png[/IMG]

Üst