Kariyeri, Biyografisi Yuşuf Şimşek - Yuşuf Şimşek Kimdir - Yuşuf Şimşek Hayatı

Ömer
Yönetici
Yuşuf Şimşek Kimdir ?
Yuşuf Şimşek, 20 Temmuz 1975 yılında Antalya'nın Elmalı ilçesinde doğdu.7 yaşında Antalya Süper Amatör takımlarından Demrespor'da futbola başlamıştır. Göstermiş başarılarla bir diğer amatör takım olan Kemerspor'a transfer olmuştur. 19 yaşında Kemerspor'da profesyonel olmuştur.

Denizlispor'da geçirdiği dört sezondan sonra büyük kulüplerin dikkatini çekmiş ve 2000'de Fenerbahçe ile sözleşme imzalamıştır. Orada geçirdiği dört sezon ve kazanılan bir şampiyonluk sonrası çok fazla gece gezmeleri sebebiyle Fenerbahçe'den gönderilip Gaziantepspor'a kiralanmıştır. Ankaraspor'da da kiralık oynadıktan sonra bonservisiyle Akçaabat Sebatspor'a verilmiş. Sezon sonunda bonservisiyle eski takımı Denizlispor'a geçmiştir. Denizlispor'da yakaladığı başarı sayesinde geç sayılabilecek bir yaş olan 32 yaşında ilk kez milli takıma çağrıldı. Bu dönemdeki futbolu Roberto Carlos tarafından Zinedine Zidane'a benzetilerek övgü aldı.

Daha sonra yarım sezonluk bir Bursaspor macerasından sonra Fenerbahçe'de birlikte çalıştığı Mustafa Denizli'nin isteğiyle Beşiktaş'a geldi. Önce Trabzonspor'la anlaştığı için transferi sırasında pürüzler yaşandı ve Beşiktaş, federasyon tarafından para cezasına çarptırıldı.

Beşiktaş ile 2008-2009 sezonunda hem Türkiye Kupası'nın, hem de Süper Lig şampiyonluğunun kazanılmasında, attığı goller ve yaptığı asistlerle büyük katkı sağlamıştır. Oyun stili eski Beşiktaş'lı Yusuf Tunaoğlu'na benzetilmektedir.

1.88 boyunda ve 76 kilo olan oyuncu klas futbolu ve yürüyerek adam geçme özellikleriyle tanınır.
 

Benzer Konular

Yanıtlar
0
Görüntülenme
3B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
4B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
6B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
6B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
3B
Üst