Turizm Haftası Programı

Ömer

Yönetici
Turizm Haftası Programı - Turizm Haftası Etkinlikleri (15-22 Mart)
Toplumda turizm bilincini geliştirmek, iç turizmi canlandırmak ve halkın Turizm hareketlerine katılımını sağlamak amacı ile her yıl 15 - 22 Nisan tarihleri arasında Turizm Haftası kutlanır.

Bakanlıkça Merkezden Yapılacak Etkinlikler

1- Hazırlatılacak olan afişler, İl Kültür ve Turizm Müdürlüklerine dağıtılacaktır.
2- Hafta süresince radyo, televizyonlar ile yazılı ve görsel basında, Bakanlık ve Sektör yetkilileri tarafından röportajlar yoluyla turizm ile ilgili bilgilerin verilmesi sağlanacaktır.
3- Milli Piyango İdaresi Genel Müdürlüğünce Nisan Ayı içerisinde veya ilgili kurumun uygun gördüğü bir tarihte yapılacak olan Milli Piyango çekilişlerinden biri için bastırılacak olan Milli Piyango Biletleri üzerinde, Bakanlığımız logosu ve turizm ile ilgili bir sloganın yer alması sağlanacaktır.
4- Diyanet İşleri Başkanlığı ile işbirliği yapılarak, din görevlilerimizce “Turizm Haftası” boyunca verecekleri vaazlarda ve Cuma hutbesinde; ülkemize gelen turistlere karşı davranışlarda din, dil ve milliyet ayırımı gözetmeksizin, Türk Milletine yakışır biçimde davranılması, turizmde çevre ve temizliğin öneminin vurgulanması hususunda hassasiyet göstermeleri önerilecektir.

Valiliklerce Yapılacak Etkinlikler

1- Turizm Haftası, Valiliklerce il ve ilçelerde kurulacak komisyonlar tarafından belirlenecek program çerçevesinde törenlerle açılacaktır.
2- Mahalli gazete ve yayınlar yolu ile hafta etkinlikleri tanıtılarak, makale ve diğer yazılarla desteklenecektir.
3- Üniversiteler ve diğer kurum ve kuruluşlarla işbirliği yapılarak, konferans, seminer, panel vb. toplantılar düzenlenecektir.
4- Toplumda turizm bilincinin gelişmesine katkısı olan turizm sloganlarını içeren bez pankartlar, yerleşim birimlerinin giriş ve çıkışlarına, otobüs terminallerine, tren istasyonlarına, meydanlara, okul girişlerine, spor salonlarına ve varsa havaalanlarına asılacaktır.
5- Halk arasında yöresel el sanatları, yöresel yemek yarışmaları vb. düzenlenecektir.
6- Öğrenciler arasında (ilköğretim, lise, üniversite) kültür ve turizm ile ilgili resim, afiş, şiir, kompozisyon, fotoğraf, hikaye, makale vb. yarışmalar düzenlenecektir.
7- Posta İşletmeleri Müdürlüğü ile işbirliği yapılarak; İl Kültür ve Turizm Müdürlüklerimizin kendi illerinden seçecekleri turistik bir yerin/değerin ve bir sloganın “Turizm Haftası” boyunca posta işleme merkezlerindeki ücret alma makinelerinden geçen gönderiler üzerine flam olarak tatbiki sağlanacaktır.
 

Benzer Konular

Yanıtlar
1
Görüntülenme
54B
M
Yanıtlar
0
Görüntülenme
5B
Misafir
M
Yanıtlar
0
Görüntülenme
2B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
14B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
6B
Üst