TRT Dünya Kupası maçlarını BISS key ile şifreleyecek

Ömer
Yönetici
TRT Dünya Kupası maçlarını şifreli yayınlayacak mı? sorusunun cevabı netleşti. TRT Uluslararası yayın politikları nedeniyle Türksat uydusu üzerinden yayınladığı yayınlarını BISS şifreleme sistemi ile şifreleyecek.

Ülkeler bir birleriyle yaptığı yayın anlaşmaları gereğince, uyduya çıkan uluslararası organizasyon yayınlarını şifrelemek zorunda. Ancak yayıncılar isterlerse bu şifreleri izleyicileri ile paylaşabiliyor.

TRT bu Dünya Kupası'nı TRT 1, TRT HD, TRT 1 HD ve TRT Spor ekranlarından yayınlayacak. TRT maç saatlerinde uydu yayınlarını BISS şifreleme sistemi ile şifreleyecek. TRT zaten hali hazırda Bundesliga maçlarını BISS ile şifreliyordu. Bilinen BISS keylerin değişmeyeceği ve Bundesliga'yı uydudan şifresiz olarak izleyebilenlerin Dünya Kupası'nı da izleyeceği bildirildi.

İşte TRT'nin Biss Key'leri
trt-dunya-kupasi-biss-key.jpg

TRT 1 HD ve TRT HD kanallarının ortak BISS Key şifresi aşağıdak gibidir.
Biss key: 1000 0000 0000 0000

Biss şifresi nasıl girilir konumuza ayrıca aşağıdaki benzer konular kısmından ulaşabilirsiniz. Dreambox tarzı Linux cihazları olan arkadaşlar internette constant.cw ve SoftCam.key dosyalarını temin edip cihazlarına yolladıklarında işlem tamam olmuş oluyor.

Bundesliga'yı geçtiğimiz EURO 2012'yi ve 2010 Dünya Kupası'nı izleyebilenlerin ayar yapmasına gerek yok. Şayet bir önceki turnuvada cihazınızı uyducuya götürüp ayar yaptırdıysanız bir daha ayar yaptırmanız gerekmiyor. TRT'nin bir süpriz yapıp şifre değiştirmesi beklenmiyor.

Sorularınızı bu konu üzerinden aktarabilirsiniz.
 

Benzer Konular

Yanıtlar
1
Görüntülenme
23B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
5B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
124B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
79B
Yanıtlar
1
Görüntülenme
215B
Üst