Sipariş üzerine köpek kopyalanıyor!

Ömer
Yönetici
Güney Kore köpek kopyalıyor 15 Şubat 2008 Cuma 19:40 Güney Kore'de bir firma, bilim adamlarıyla işbirliği içinde isteyenlerin ev köpeklerini kopyalıyor.

Firmanın ilk müşterisiyse hayatını kurtaran pitbull cinsi köpeğini kopyalatmak isteyen bir kadın. Seul'deki RNL Bio şirketi, halen, bir başka köpeğin saldırısından kendisini kurtaran ölü pitbull'unu kopyalatmak isteyen Amerikalı kadından alınan sipariş üzerinde çalışıldığını bildirdi.

Firma sözcüsü Kim Yoon, müşterinin firmaya, ölmeden önce köpeğin kulağından alınan ve ABD'deki bir biyoteknoloji firmasında saklanan dokuyu gönderdiğini söyledi. Kim, başarılı bir kopyalama yapma şansının yüzde 25 olduğunu belirtti.

Kopyalama işlemlerinin Milli Seul Üniversitesinden Prof. Lee Byeong-chun başkanlığındaki bilim adamlarınca yapılacağı, kopyalama karşılığında müşterilerden 150 bin dolar alınacağı bildirildi.

Kim, Lee'den başka, köpek kopyalamada başarılı olan bir bilim adamının bulunmadığını, şirketin dünyanın ilk ticari köpek kopyalama merkezi olduğunu söyledi.
 
Son düzenleme:

Benzer Konular

Yanıtlar
0
Görüntülenme
3B
Üst