Silkroad Online PC Gereksinimleri

Lonely sayar sonsuzdan geri . .
Silkroad Online PC Gereksinimleri

SilkRoad Online Oyunu görsel kalitesi nedeniyle sorunsuz çalışabilmek için yüksek bilgisayar kaynaklarına ihtiyaç duymaktadır.

Silkroad Online'ı kabul edilebilir şekilde oynayabilmek için gerekli ortalama sistem gereksinimleri aşağıdadır.

1. 521 Mb Ram (Daha düşük RAM miktarlarında da çalışabilmekte fakat RAM miktarı düştükçe oyunda takılmalar artabilmektedir.)

2. 1000 Mhz üzeri işlemci.

3. Ortalama 128 Mb'lik bir ekran kartı işimizi görecektir. Fakat her 128 Mb ekran kartının aynı performansı vermediğini ve oyunun görselliğini tam olarak devreye sorunsuz alabilmemiz için oldukça iyi bir ekran kartı olması gerekliliğini hatırlatmak isterim.

4. Sabit disk üzerinde 1-1.5 Gb boş alan.

Bunun haricinde 64 Mb lik bir ekran kartı da oyunu çalıştırabilmektedir. Fakat sistemimizin gücüne göre bazen basit bir teleport işlemi bile oldukça vakit alabiliyor. Kısacası sisteminizi ne kadar iyi tutabilirseniz oyun oynarken o kadar konfor yaşayacaksınızdır.

Oyunu kurmadan önce bilgisayarınızın bütün sürücülerini güncelleştirmenizi ve özellikle AGP (Accelerated Graphic Port) sürücüsü gereksinimi duyan bir MainBoard (Anakart) kullanıyorsanız mutlaka anakart sürücülerini de kurmanızı tavsiye ederim.

Not: Bu bilgiler kendi görüşlerim çerçevesinde hazırlanmıştır.

Not2: Eğer iyi bir bir bilgisayara sahip olduğunuz halde Silkroad Online performans sorunları yaşıyorsanız, öncelikli olarak bilgisayarınızı virüslere karşı taratmanızı tavsiye ederim. Günümüzde birçok virüs türü bilgisayarı hantallaştırma özelliğine sahiptir ve yüksek ölçüde RAM tüketilmesine neden olurlar.

 
Mic Check KıRıK KaLeM
eyvallah paylaşim için saol.....................................................................................................................
 
copierbond Yeni Üye
arkadaşlar şu sorumuda cevaplarsanız sevinirim :)

benim sistem ;

windows xp sp2
1 gb ram
512 mb ekran kartı
250 gb hard disk var

ama sorun ise şu oyuna giriyorum örn : serverı seçiyorum . ama pc takılıyor ve reset atmak zorunda kalıyorum
 

Benzer Konular

Yanıtlar
0
Görüntülenme
13B
Yanıtlar
4
Görüntülenme
13B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
3B
Yanıtlar
3
Görüntülenme
21B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
2B
Üst