Kariyeri, Biyografisi Servet Çetin - Servet Çetin Kimdir - Servet Çetin Hayatı

Ömer
Yönetici
Servet Çetin Kimdir ?
Servet Çetin, 17 Mart 1981 yılında Iğdır Tuzluca doğdu.Ailesi İstanbul’a göç ettikten sonra Kartalspor’da futbola başladı. 2001-2002’de, 1. Lig’e yükselme başarısı gösteren Göztepe kadrosunda yer aldı. Ertesi sezon Denizlispor’a transfer oldu.

Performansıyla büyük kulüplerin dikkatini çeken Servet’in bir sonraki durağı Fenerbahçe’ydi.Fenerbahçe ile 2 Turkcell Süper Lig şampiyonluğu yaşadı. A Milli Takım’a yükseldiği bu üç yıllık dönemin ardından, 2006-2007 sezonunda Sivasspor’a geçti.

İstikrarlı yapısı ve güven veren, hırslı oyunuyla milli takım düzeyinde bir futbolcu olmaya devam etti. Bunun sonucunda da bir sezon sonra İstanbul’a dönmeyi başardı ve Galatasaray ile anlaştı.

Takımdan ayrılıp Rusya’ya giden Stjepan Tomas’ın görevini devraldı ve Rigobert Song ile birlikte Galatasaray savunmasının göbeğinde oynamaya başladı. Halk müziği sevdiği için arkadaşları arasında “Türkü Baba” lakabıyla çağrılan Servet, kazanma arzusu ve hırslı mücadelesiyle yeni sezonda Galatasaray tribünlerinin en sevdiği isimlerden biri haline geldi.

Uzun boyu sayesinde, duran top organizasyonlarında da görev alan, özellikle kornerlerde rakip kalelere gol için giden Servet, 21 kez A Milli formayı giydi, toplamda 56 kez milli takımlara çağrıldı.

Forma numarası olan 76, memleketi Iğdır’ın plaka numarasını temsil ediyor.

Doğum Tarihi: 1981-03-17
Doğum Yeri: Iğdır
Oynadığı Takımlar: Kartalspor, Göztepe, Denizlispor, Fenerbahçe, Sivasspor, Galatasaray
Boyu: 191
Kilosu: 84
Lakabı: Türkü Baba
 

Benzer Konular

Yanıtlar
0
Görüntülenme
28B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
3B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
14B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
73B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
4B
Üst