Pürüzsüz cilt için

naif
Moderatör
Pürüzsüz cilt için öneriler, tavsiyeler, ipuçları
puruzsuz cilt.jpg
Parlak ve pürüssüz bir cilde sahip olmayı kim istemez elbetteki bütün kadınlar bunu ister peki o zaman ne duruyoruz hemen sağlıklı ve pürüssüz bir cilde nasıl sahip olunuyormuş öğrenelim

1 – Salisilik asit ve / veya benzoil peroksit içeren zıt bir krem ve kızarıklık azaltaıcı bir kremdir. Stik kapatıcı ile veya saydam pudra ile(pudra yüzünüzdeki fazla yağı emer) uygulanabilir. Tabii ki bu tamamen isteğe bağlıdır ancak çok faydalıdır.

2 – Unutmayın ki eğer başarısız sonuç alırsanız mutlaka bir dermatoloğa görünmenizde fayda var.

3 – Uyumadan önce her gece kapalı mendil ile cildinizin yağlarını temizleyin. Yine ılık su ile yüzünüzü yıkayın nemlendiricinizi kullanın.

4 – Bu uygulamayı yaptığınız sürece birkaç hafta sonra yüzünüzün daha yumuşak ve parlak olduğunu farkedeceksiniz.

5 –Öncelikle bir kimyager, süpermarket, ya da güzellik salonuna gidin. Sonrasında losyon, toner, nemlendirici ve yüz fırçaları ya da antibakteriyel sabunlardan alarak yüzünüzü iyice temizleyip nemlendirin. Cilt tipinize uygun ürünler aldığınıza emin olun. Tercihiniz pahalı ürünler olmayabilir kendi markasıyla ucuz olan madirlerinide kullanmanızda bir sakınca görmüyoruz. Kullandığınız ürünler Cildinize yan etkisi olmadığının bilgisini edinin.

6 –Günde en az iki kez yüzünüzü yıkayın. Sabah, yıkarken yaklaşık 10 saniye boyunca soğuk su ile yüzünüzü ovalayın, sonra yüz süngerle ile kurulayın. Bu kan akışını hareketine yardımcı olur ve cilt için gerçekten çok iyi gelir. Daha sonra bir fincan veya kase ile buharlı sıcak suyu cildinizin üstünde yüzünüzde dolaştırın. Bu sizin gözeneklerinizi açmaya yardımcı olacaktır. Sonra yağsız bir temizleyici ile yüzünüzü yıkayın. Toner ya da limon suyu ile nemlendirerek uygulayın. Ayrıca yatmadan önce cildinizi nemlendirmekde iyidir.

7 – Süt ürünlerinden uzak durun. Süt ürünleri cildinizde lekelere neden olur.

8 –Ham hindistan cevizi yağı:Uygulamadan önce yüzünüzün temiz olduğundan emin olun. 2-3 dakika yüzünüze masaj yapın. Bir veya iki damla kullanmanız yeterli olacaktır fakat daha fazla kullanmışsanız fazlalığı temiz ve yumuşak bir havlu ile nazikçe temizleyin.
 

Benzer Konular

Yanıtlar
1
Görüntülenme
3B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
3B
LAL
Yanıtlar
0
Görüntülenme
2B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
2B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
3B
Üst