ÖSS'de En Başarısız İl Yine Hakkari Oldu

SüKuN Harbi Aktif Üye
Hakkari, her yıl olduğu gibi bu yıl da ÖSS'de en başarısız il oldu.

Bu sabah açıklanan Öğrenci Seçme Sınavı (ÖSS) ve Yabancı Dil Sınavı (YDS) sonuçları, Hakkari'nin yine en başarısız il olduğunu ortaya koydu. Sınav sonuçlarını merakla bekleyen Hakkarili gençler, bir kez daha hayal kırıklığı yaşadı. Hakkari'nin sonuncu olması sınava giren gençler ve gelecek yıl girecekler arasında büyük üzüntüyle karşılandı. Birçok öğrenci okullarının duvar diplerine yıkılarak ortaya çıkan sonuca isyan etti. ÖSS'de çıkan soruları tartışmaya başlayan gençler, heyecan ve öfke içinde, "Hakkari'nin sonuncu olmasının tek sebebi ortaöğretime pek önem verilmemesidir. Hep stajyer öğretmen çalıştırılmasıdır. Bilinçli eğitim siteminin olmaması bizim başarısız olmamıza neden oluyor. Öğretmenler gelip burada deneyim kazandıktan sonra batı illerine gönderiliyor. Her yıl binlerce öğrenci lise olmadığı için açıkta kalıyor. Çoğu öğrenci kiralanan ek binalarda üst üste yığılarak okumaya çalışıyor. Burada ailelerin ilgisizliği de önemli faktör" diye sitem etti.

Gelecek yıl sınava girecek gençler ise "Şimdiden moralimiz sıfır oldu. Bu bizi çok etkiliyor. Temel eğitim Hakkari'de neredeyse hiç yok" iddiasında bulundu.
 
AKGÜN Üye
aslında bu kanayan bir yaramız eğitime verilen önemin kesinlikle arttırıması gerektiğinin bir kanıtı ordaki öğrencilerin okula gönderilmemesi gibi birçok faktörler nedeniyle eiğitim düzeyi tabkide azalıyor eğitiimciler tarafıdan ve devler tarafından yapılana akampanyalar sayesinde ne kadar eğitime hız verilsede bu yılda gördüğümüz gibi yetersiz kalıyor ...
 

Benzer Konular

Yanıtlar
0
Görüntülenme
13B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
2B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
2B
Yanıtlar
2
Görüntülenme
8B
Yanıtlar
2
Görüntülenme
7B
Üst