Olympiakos'un 'Hido' aşkı

hortLak c ε ή κ
Özellikle son iki sezon yakaladığı çıkışla bir anda NBA'in önemli isimleri arasına giren ve adından sıkça söz ettiren milli oyuncumuz Hidayet Türkoğlu'nun 1 Temmuz itibariyle, kontratındaki 'Player Option'maddesinden yararlanarak daha iyi bir kontrat için diğer takımlardan gelen teklifleri beklemesi bekleniyor. Bu arada kulübü Orlando Magic'ten de dahaiyi bir kontrat teklifi alması muhtemel.


Atlanta Hawks, Detroit Pistons ve Portland Trail Blazers gibi takımlarla adı anılan Hido için Yunan devi Olympiakos'un da ciddi bir teklifle gelmeyi düşündüğü kulislerde konuşuluyor. Geçtiğimiz yaz, Josh Childress'a yıllık net 4.5 milyon dolar ödeyerek Avrupa'da ses getiren Pire ekibinin Hidayet için iki yıllık kontrat karşılığında 8 milyon euroyu gözden çıkardığı söyleniyor. Bu rakam, Avrupa basketbolunda transfer rekorunun kırılması anlamına geliyor. Ancak Josh Childress'ın devam eden kontratı resmi teklifin yapılması önündeki en büyük engel. Eğer ABD'li oyuncu takımdan ayrılırsa Kırmızı Şeytanlar'ın gündemindeki ilk ismin Hidayet Türkoğlu olması kesin gibi.

NBA takımlarından senelik 10 milyon dolar civarı bir teklif alması beklenen Hidayet'in yıllık kazancı, vergiler çıkarıldığında 7 milyon dolar civarına düşüyor. Aradaki farkın bu kadar az olması ve 30 yaşındaki oyuncunun geçtiğimiz yıl, Avrupa'da basketbol oynamayı düşünebileceğini ifade etmesi Hidayet ile Olympiakos birlikteliği için 'Neden olmasın' dedirtiyor.
 

Benzer Konular

Yanıtlar
2
Görüntülenme
1B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
5B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
3B
Üst