Metin2 Karakter Yapılandırma

cicozz Çocukluk cicozlarda saklı
Karakter Yapılandırma

SAVAŞÇI

A) STAT GELISIMI(BEDENSEL)

1-)2 Vit 1 Str: Her seviye atladığınzda 2 vit 1 str vererek cana yuklenirsiniz hedme gucten dusmessin.Boylece daha cok slotu cekerek kolayca kasilabilirsiniz.Vit full olunca.Str ye yuklenin.Eger ben saglam degilim diyorsaniz ki fazla onermem dex e verebilirsiniz.(Sonradan iyi olacagi icin bence dexe vermeyin)

Pvp açısından ise, sizden 10 seviye yüksek olmadıkça savaştığınız karaktere yenilmeniz imkansız.
Kötü tarafı: düşük seviyelerde düşük zarar.

2-)Full Vit/Full Str: Tüm puanlariniz Vit azamiye ulasincaya kadar verin.Ve sonra full str ye yuklenin.
İyi Tarafı:Cok yuksek caniniz olacagindan kimse sizi kolay kolay kesemeyecektir.Böylece bir cok slotu bir arada kesme sansiniz daha cok olacaktir.
Kötü Tarafı:Str niz az olduğundan ilk başlarda Vurduğunuz damage az olacaktır, fakat bu bir sure icin gecerlidir ve ileride gercekten cok iyi bir char kasmis oldugunuzu dusuneceksiniz(Sonradan str ye verdiniz icin)
*Burada 2 elli silah kullanmaniz daha faydali olacaktir cunku daha cok damage vurmasi sizi daha guvenli hala getirir.

3-)Full Str/Full Vit: Burada kendinizden dusuk seviyeli yaratiklarla ugrasmaniz gerekiyor.Cunku daha az caniniz olacagindan yuksek seviyeli yaratiklarda cok iksir harcamaniz ve olmeniz demek olur.Kendi seviyenizden dusuk yartiklara cok vuracaginiz icin ki full str niz var zaten.Daha seri kesebilirsiniz.Fakat onerilmeyen yontemdir.En azindan biraz vitin basta basilmasi gereklidir.yada cok iyi zirh ve takilar gereklidir.

B) YETENEK GELİŞİMİ(BEDENSEL):

Beden Savaşçısı için tek bir yetenek gelişimi söz konusudur. Stat gelişimi ne olursa olsun Beden Savaşçısı mutylaka aşağıdaki yeteneklere sahip olmalıdır.

1- Tüm yeteneklere 1 puan eklemeniz gerekiyor.
2- İlk başta hava kılıcı yeteneğini master hale getirin.
3- hava kılıcı master olduktan sonraüclü kesme yeteneğini master hale getirmeye başlayın. Beden savaşçısının sahip olduğu en yüksek zarar veren yetenektir.
4- üclü kesme den sonra kılıç çevirme yeteneğini master hale getirmeye başlayın. Beden Savaşçısının sahip olduğu ikinci en çok zarar veren yetenektir.
5- Kılıç cevirme yeteneğinden sonra, şahsi tercihinize bağlı olarak, geri kalan 2 yetenekten herhangi birini master yapmakta serbestsiniz.

*Vit'in savunmanızı etkilediğini unutmayın. Her Vit, karakterinizin savunmasına 1 puan eklemektedir. Aynı zamanda Vit'in her 3 puanı hava kılıcı yeteneğinize 1 savunma puanı eklemetedir. Eğer 30 seviye altı iseniz ve yeteneklerinizde bir karmaşa söz konusu ise Yaşlı Kadına gidip para karşılığı yeteneklerinizin sıfırlanmasını sağlayabilrisiniz.

************************************************** ***

A)STAT GELİŞİMİ (ZİHİNSEL)

1-)2 Str 1 Vit: Str'ye azamiye ulasincaya kadar verin.Geri kalanlarida vite verin.
İyi yanları: Duellocular için güzel bir taktiktir.Sizden guclu yaratiklari(5 seviye civari) kesebilirsiniz.
Kötü yanlari:Çok az hp olması dolayisiyla savunmanizda az olacaktir(dexe vermeyin).Kendinizden yüksek seviye yaratıkları kesebilirsiniz fakat çok iksir harcayacaginizdan masrafli bir yapilandirmadir.

Başka bir taktik uygulanmaması önerilir.Hele hele sakın olaki FULL STR vermeyin çünkü zihinselde boyle bir uygulamayla cok zor kasilirsiniz ve kat kat israf yaparsiniz.Önerilen yöntem en iyisidir(zihinsel için).

B)YETENEK GELİŞİMİ(ZİHİNSEL):

2 çeşit gelişim söz konusudur(diğerlerini yapmanız tavsiye edilmez).

NO (1)

1- Ruh Vurusu , Siddetli vurus , Güçlü beden , Güçlü vuruş yeteneklerine birer puan ekleyin.
2- İlk önce Ruh Vurusu yeteneğini master hale getirin.
3- Daha sonra Siddetli vurus yeteneğini master hale getirin.
4- Daha sonra Güçlü beden yeteneği master hale getirilmeli.Beden Savaşçısının sahip olduğu en iyi savunma skill yetenigidir.
5- Daha sonra Güçlü vuruş yeteneğini master hale getirmeye başlanmalı.(dueollarda cok etkilidir)
6- kılıç darbesi yeteneğini sona bırakın.Bu skill hizli yuklensede grandmaster kadar cok guclu bir etkisi bulunmamaktadir.

NO (2)

1- Siddetli vurus , Ruh Vurusu , Güçlü beden , Güçlü vuruş yeteneklerine birer puan verin.
2- Siddetli vurus yeteneğini ilk önce geliştirin.
3- Daha sonra Ruh Vurusu yeteneğini master hale getirin.
4- Daha sonra Güçlü beden yeteneği master hale getirilmeli.
5- Daha sonra Güçlü vuruş yeteneğini master hale getirmeye başlanmalı.
6- kılıç darbesi yeteneğini sona bırakın.

NOT:Zihinsel savaşçı için savunucu stat tatkiğine gidilmemesi gerekmektedir.

----------------------------------------------------------------

ŞAMAN

Şamanlar basit bir yapılandırmaya sahiptirler:

Str'ye ihtiyaç duymazlar.Yelpazeyle bazı kişileri 5 civari damagelar vurmaniz komik gibi gorunsede inte cok vermeniz sonucu ve ilerki seviyelerdeki silahlariniz sayenizde karsinizda fazla kisi duramaz.En azindan siz kolay kolay ölmezsiniz.

Benim önerim:

1)Başta 20 İNT
2)25 VİT
3)30 İNT
4)40 VİT
5)50 İNT
6)Sonrada full Vit,full int,sonrasinida dexe verebilirsiniz böylece daha sağlam olursunuz(STR vereyim demeyin zaten o sureden sonra gayet saglam ve guclu olacaksiniz)

Yeteneklerde ise;

Ejderha gücünü seçecekseniz hiç güçlendirmeye vermeyin sadece atak güçlerine yüklenin. Ejderha Kükremi,Ejderha figürü diyerekten güçlendirebilirsiniz.Eğer ben tek başıma kasacagim diyorsaniz hiç yansıtma ejderha yardımı gibi özellikleri açmayın bile.

İyileştirmeyi seçecekseniz, öncelikle iyileştirmeyi m1 yapmanızı öneririm böylece kendinize bolca hp yukler hem iksir masrafindan kurtulur hemde gruplarda yeriniz olur.Burada ise atacklari sona birakmak veya iyilestirmeden sonra düşünmek size kalmış.

NİNJA

En çok konuşulan sorusu olan karakterdir.

Kılıç mı, Bıçak mı?

Bu tamamen kişinin KENDİ tercihine kalmıştır.

Bıçakların daha güçlü öldürücü etkisi vardır. Ancak kılıçların daha yüksek derecede hasar verdikleri de bir gerçektir. 25inci Seviyede Gümüş Kılıç gerçekten çok iyi bir seçimdir, çünkü %30luk bir saldırı hızı vardır. Fakat, yine de, bir kılıcı +5in üstünde yükseltmek neredeyse imkansızdır, çünkü iki tane + shirikene ihtiyaç duymaktadır. Eger bir Dolunay Kılıcı veya Siyah Yaprak Hançeriniz var ise, bunların seviyelerini yükseltmeden önce iyice düşünün.
Bıçak kullanmalısınız. Bıçak kullandıgınız zaman, becerilerinizden önemli ölçüde hasar verdiginizi göreceksiniz. Yapılan bir deneme sonucunda görülmüştür ki, +4 gümüş kılıç kullanılarak 700 hasar verilmiştir, oysa +6 makas bıçagı kullanılarak 1300 hasar verilmiştir.

Ninjalar str ye vermeden büyük hasarlara sebebiyet veren karakterlerdir(STR vermeden böyle yapıyor birde ben str ye veriyimde o zaman çok güçlü olsun diyip denemeyin)

STAT GELİŞİMİ

1)Başta 20 VİT
2)25 DEX
3)30 VİT
4)40 DEX
5)45 VİT
6)Gerisinide azamiye ulaşıncaya kadar önce VİT,sonra DEX'e vermeniz önerilir.

Okçu ninja olmak istiyorsaniz ki ben okçuyu sadece gruplarda belirli bir seviyeye kadar kasilmaniz icin oneririm.hatta ok becerilerini ogrenmeyip sadece normal okla slot çekmenizi öneririm.

Eger okçu olacaksaniz.Ateşli oku M1 yapmanızı sonra zehirli oku M1 yapmanızı öneririm çünkü zehirli ok düşmanı bir süre durdugu sirada ona iyi bir sekilde atesli okla atak yapabilir ve bu sirada caninizi fulleyebilme sansinizi kullanmis olursunuz.

Eger ben okcu ninja olmayacagim diyorsaniz;

Burda karar tamamen size kalmis.Batirma becerisinide basta M1 Yapabilir, Cevirmeyide yapabilirsiniz.Veya hangisi size daha iyi geldiyse.Ama ben zehirli bulutu yapmanızı önermem.hangi silahi kullanacagim diyorsanız ninja başlığının hemen altında yazmıştım burdada karar size kalmış.

SURA

Surada şaman gibi basit yapılıdır (basit görünsede ince işlerdir aslında:))

Birkaç ipucu:
Eğer karabüyüyü seçecekseniz;
1)20 İNT
2)25 VIT
3)35 İNT
4)40 VİT
5)Gerisinide öncelikle full int sonrada full str olacak şekilde vermeniz yaranınıza olacaktir(daha sonrakileride dexe vermeniz önerilir)

Eğer Büyülü silaha verecekseniz;
1)15 İNT
2)20 VİT
3)20 STR
4)35 VİT
5)35 STR
6)Bundan sonra 40-50 arasi STR de durabilirsiniz yada inte verdikten sonra yad bir yandan vite vermeniz önerilir.
Çünkü büyülü silah adı üstündedir silaha yöneliktir ve atağa yönelik olacağından str ye ihtiyaciniz oalcaktir ama bu büyü derseniz inte vermemizin sebebide odur.Yeteneklerin işe sağlamasını yaramaktır.

Alıntıdır.
 

Benzer Konular

Yanıtlar
1
Görüntülenme
5B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
11B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
33B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
13B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
7B
Üst