Maxwell Armfield - Maxwell Armfield Kimdir - Maxwell Armfield Hayatı

Maxwell Armfield Kimdir? İngiliz pre-Rafaelist ressam
Ringwood ve Hampshire’de büyüdü. Birmingham School of Art’ta resim eğitimi almaya başladı. Kendisi gibi öğrenci olan Henry Payne ve Joseph Southall’dan ve yerel sanat galerilerindeki pre-Rafaelist resimlerden etkilendi. İtalya’ya seyahat etti. Öğretmeni Arthur Gaskin’in önerisiyle erken Rönesans fresk örneklerini inceledi ve çizdi.
1902’de Paris’e gitti. Keith Henderson, Gaston Lachaise ve Norman Wilkinson ile aynı atölyeyi paylaştı. 1905’te İngiltere’ye döndü. Londra’da birçok sergiye katıldı. Sembolik kişiliklerin pre-Rafaelist tarzda kalıplarını çıkardı. Üç yıl sonra Carfax Gallery’de ilk kişisel gösterisini sundu. İzleyen dönemde Amerikalı Sanatçı E McKnight Kauffer’la irtibat kurdu. Bunun neticesinde onun Cézanne ve Van Gogh sevgisinden etkilendi.
1915’te Amerika’ya gitti ve Berkeley University’nin tasarım bölümünde yedi yıl çalıştı.
1922’de İngiltere’ye döndü. 1927’de Greenleaf Theatre Studio’yu açtı. Bu dönemde tarihsel kişilikleri tempera tekniğiyle resmetmeye başladı. Çalışmaları “ Tempera Painting Today “ gibi tempera tekniğiyle ilgili kitaplara konu oldu. Royal Society of British Artists’e seçildi.. II. Dünya Savaşı süresince sanat çalışmalarını ihmal etmiş olsa da 70’li yıllarda canlanarak çalışmalarına tekrar hız verdi. 1972’de Londra’da öldü.

maxwellarmfield.jpg
 
Son düzenleme moderatör tarafından:

Benzer Konular

Yanıtlar
0
Görüntülenme
3B
Üst