Mark Salling - Mark Salling Kimdir - Mark Salling Hayatı

cicozz Çocukluk cicozlarda saklı
Mark Salling 17 Ağustos 1982 tarihinde Dallas Teksas’da dünyaya gelmiş ABD’li müzisyen, söz yazarı ve aktördür. En son olarak komedi dizisi Glee’de Noah Puckerman “Puck” karakterini canlandırmaktaydı.
mark-salling.jpg

Teksas eyaletinin Dallas kentinde doğup büyüyen Mark, koyu Hristiyan bir ailede yetişti. 2001 yılında Lake Highlands Lisesi’nden mezun oldu. Daha sonraları ise Los Angelese Music Academy College of Music okulunda müzik eğitimi aldı.

İlk sinema rolünü 1996 tarihinde vizyona çıkan Children of the Corn IV: The Gathering filminde oynadı. İkinci rolünü 2006’da The Graveyard filminde oynadı.

2009 yılından bu yana Fox ekranlarında devam eden Glee adlı komedi dizisinde “Puck” (Noah Puckerman) karakterine hayat vermektedir.

Müzik kariyerine değinecek olursak, “Jericho” mahlası ile sahne alıyor. Solo şarkılar söyleyen Mark, ayrıca şarkılarının sözlerini kendi yazıyor ve gitar çalıyor. Jericho takma adıyla ilk albümünü 2008 yılında “Smoke Signals” ismiyle çıkardı. Oynadığı Glee dizisinde de bir keresinde Dioamond’un “Sweet Caroline” şarkısını cover yaparak söylemişti.

İlginizi Çekebilir: Mark Salling Resimleri
 

Benzer Konular

Yanıtlar
1
Görüntülenme
2B
mert
M
Yanıtlar
0
Görüntülenme
5B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
3B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
18B
Üst