Makyözden Öneriler. (En Iyi 10 Öneri)

eVaq0Liq Bayan Üye
1- Makyajda kapatıcınızı sadece gözaltı morluklarınıza sürmeyin. Fondoteninizden bir açık tonda, sarı bazlı kapatıcıyı kirpik çizgisine olabildiğinde yakın şekilde, göz çukurlarına ve burun etraflarına hafifçe sürün. - Bobbi Brown

2- Sıcak su, ince kirpiklerin bükülme özelliğini arttırdığı ve kopmasını engellediği için, banyo sonrası hemen kirpik kıvırıcısını kullanınız. – Kimberly Soane, Newyork City.

3- Kaş pudrası her ne kadar doğal gösterse de etkisi uzun süreli değildir.Hepiniz mi yaşıyorsunuz bunu?Öyleyse ilk olarak kaş kalemini açın ve parçalarını pudranın içine atın. Böylece kalemin kalıcı balmumu etkisiyle pudranız uygulayacağınız yere yapışacak ve uzun süreli etki sağlayacaktır. – Tia Hebron,Sandy Springs,GA

4- Fondoteni uyguladıktan sonra avuç içlerinizi 1 dakika birlikte ovalayın. Sonra alın,burun, yanak ve çene bölgesine iyice uygulayın. Ilık uygulamayla,daha doğal ve kıskanılır bir makyaja sahip olacağınızdan da emin olun. – Sherri Hubner, Snoqualmie,WA

5- Görüntünüzü aşırı abartılı yapmamanın en belirgin yolu: Önce arka fondan başlayın. Mesela, fondoteninizi uyguladıktan sonra, göz makyajından önce allık ve rujunuzu sürün. Böylece yüzünüz daha parlak görünecek ve az bir gölgelendirme, göz kalemi ve maskarayla aşırıya kaçmayacaksınız. – Ricki Gurtman Morgan Ville,NJ

6- Uzun ve yoğun kirpikler için, iki maskara kullanın. Önce, içindeki kremle kirpiklerinize hacim veren volume maskarayı kirpik başlangıcından başlayarak sürün. Biraz kuruması için bekleyin ve daha sonra içindeki jel ile kirpiklerinizin kıvırcıklaşmasını önleyen uzatıcı maskarayı uygulayın. – Tanya Millet, Victorville, CA

7- Eğer rujunuzu yanına almayı unuttuysanız korkmayın. Dudak kremini bir parça alıp, pembe pudra veya fara bastırın ve dudağınıza uygulayın. Dudaklarınız daha parlak ve kalıcı olacaktır. – Wendy Lick,Chicago.

8- Size hayran bakışlar mı görmek istiyorsunuz? Önce kirpik çizgisiyle,göz kapağındaki çizgi arasında boşluk olmamasına dikkat edin. Önce toz şeklinde farı veya göz kaleminizi uygulayın. Daha sonra kirpik çizgisine olabildiğince yakın şekilde,göz kapağını kaldırın ve göz kalemiyle hafif vuruşlar yapın. Böylece gözlerinize ve kirpiklerinize anlam katmış olursunuz. – Ellice Schwab, NYC

9- Kanıtlanmış bir tavsiye: Göz veya dudak kalemini uygularken dirseklerinizi mutlaka rahat edecek bir yere yaslayın (masa gibi) ki daha rahat ve doğru sürebilesiniz. – Shelby Sterrett, San Diego.

10- Yorgun görünen gözlerde kırmızılığı ve solgunluğu azaltan mavi renkte göz kalemi veya far kullanın. Mesela hafif gri renkte farla, koyu mavi veya dumanlı gri renkte kalemi beraber kullanabilirsiniz. Mor gibi kırmızı özlü kırmızılığını daha çok ortaya çıkaracak renklerden kaçının. – Barbara Stone, NYC.

Doğru fırça ve aplikatörü seçinGüneş koruyucunuz olmadan asla dışarı bir adım bile atmayın

Yazının başında, önerilerimizin sizi bugün ve 10 yıl boyunca güzel kılacağını ifade etmiştik. İşte bu önerimiz, önünüzdeki 10 yılı güzel geçirmenizi garantileyecek olanlardan. Dermatoloji uzmanları, yaz kış güneş koruyucu krem kullanmanın bir alışkanlık haline gelmesi konusunda hem fikir. Bizim tavsiyemiz ise, hem banyonuzda - örneğin saç fırçanızın hemen yanında- hem de çantanızda bir tane bulundurmanız.

Makyajınızın akmaması doğru fondötene bağlı!

Yazın akmayan bir makyajla gezebilmek hemen her kadının hayallerini süslüyor. Dünyaca ünlü makyaj sanatçıları fondöten, far ve ruj tercihlerinin doğru yapılması halinde bu hayalin kolaylıkla gerçekleşebileceğini söylüyor…

Yazın sıcak yüzünü iyiden iyiye hissettirdiği bugünlerde kadınların pek çoğu makyajlarının akmasından ya da uçmasından şikayet ediyor. Makyaj sanatçıları, yazın kalıcı bir makyajla dolaşabilmek için kimyasal yapıları sayesinde akmayan özel makyaj malzemelerinin ve rengi kaybolmayan makyaj ürünlerinin kullanılması gerektiğine dikkat çekiyor. İşte makyaj dünyasının ustalarının Marie Claire dergisine yaz makyajı konusunda verdikleri tüyolar

Allık ya da pudra sürmek için sadece onların ambalajlarından çıkan minik fırçaları kullanıyorsanız, bu makyajınızı hiçbir zaman “tam kapasite” yapamadığınız anl***** gelir. İşte o nedenle makyözlerin önerisi, çantanızda mutlaka büyük boy, profesyonel bir fırça bulundurmanız ve onu sık sık kullanmanız. Farkı fark edeceksiniz!

Bronzlaşma; bu her zaman işe yarar

Tabii ki güneşin ışınlarıyla değil! Bronz görünmek her zaman sizi en güzel halinize ulaştırmak için etkili bir yol olsa da, yine de güneşin zararlı etkileriyle cildinizin sağlığını riske etmeye değmez. Üstelik “sahte” bronzluk için yararlanacağınız o kadar çok ürün var ki! Allıklar, pudralar ve otobronzan kremler size muhteşem bir bronzluk ve bunun yanında daha canlı ve genç bir görünüm armağan etmek için sıradalar. Uzmanların, bu konudaki tavsiyesi ise her zaman teninizden sadece bir ton koyu bronz ürün seçmeniz, yani aşırıya kaçmamanız.
Dudaklar bu yaz çok doğal

Giorgio Armani’nin baş makyözü Fred Lerailleur, yaz aylarında hafif, yağsız ve pırıltılı bir fondöten kullanılmasını öneriyor. Yağ içerikli fondötenler güneş ışınlarının etkisiyle yok oluyor ve daha fazla terlemeye yol açıyor.

Lerailleur cildi yağlı olanların pudra yerine fondöten öncesi pırıltılı bir primer kullanmalarını öneriyor. Kuru ciltlilerin ise pırıltılı bir nemlendirici kullanmaları gerekiyor. Bu ürünlerin içeriğinde güneşte cildin makyajsız parlak gözükmesini sağlayan güneş ışınlarından koruyucu bir yağ bulunuyor.

Bu yaz doğal bir görünüme sahip olmak moda. Makyaj sanatçısı Lee Pycroft göz ve dudak makyajında bej tonlarının revaçta olduğunu söylüyor. Pycroft’un yaz için önerdiği rujlar arasında M.A.C.’in Lispstick in Beige’i başı çekiyor.

Dudak makyajının kalıcı olmasını isteyenlerin dudak kalemiyle parlatıcıyı bir arada kullanmaları gerekiyor. Pycroft, Bobbi Brown Lip Tint ile Biotherm Glossy Splash Intense’in tercih edilebilecek ürünler arasında olduğunu söylüyor.

Altın tonları revaçta

Daniel Sandler, yazın yaşanan en büyük sorunun akan göz makyajı olduğunu söylüyor: “Farınızı uygulamadan önce farın kalıcı olması için göz kapaklarınıza primer uygulayın. Su geçirmez maskaraları ve açık renk göz kalemlerini tercih edin. Seksi görünmek için farda bronz, altın ve bakırın tonlarını tercih edin.”

Ünlü makyözler, maskarada waterproof ürünlerin tercih edilmesi, renk seçiminin ise siyah yerine kahverengiden yana yapılması gerektiğini belirtiyor. Uzmanlarca tavsiye edilen ürünler arasında Giorgio Armani Golden Eyeshadow ve Lancome’un Hypnose Custom Wear Wolume adlı maskarası yer alıyor.

Okyanusun tüm renkleri sizinle

Bobbi Brown’un okyanustaki renklerden aldığı ilhamla yarattığı ‘Beach’ adlı koleksiyonu doğal içerikli ürünleriyle sağlıklı bronzlaşmayı ve mis gibi kokmayı garantiliyor. Koleksiyon, zeytinyağından jojoba yağına kadar çeşitli yağların özlerinden üretilen nemlendirici ve canlandırıcı 9 farklı ürünü içeriyor.

Pırıltılı otobronzanları kullanmayı tercih edin!

Yaz aylarında en çok kullanılan kozmetikler arasında başı otobronzanlar çekiyor. Uzmanlar otobronzan seçiminde ürünün doğal ten rengiyle uyumlu olmasına özen gösterilmesi gerektiğini belirtiyor. Ayrıca kıyafetlerde leke bırakmayan, kendinden pırıltılı ürünler tavsiye ediliyor. Dünyaca ünlü makyaj sanatçılarının çoğunun otobronzan konusundaki favori markaları ise Lancome, Giorgio Armani ve Christian Dior.
 

Benzer Konular

Yanıtlar
0
Görüntülenme
3B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
2B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
2B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
3B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
2B
Üst