Makyaj yapmanın püf noktaları nelerdir

deep Harbi Aktif Üye
Makyaj yapmanın püf noktaları nelerdir, Nasıl makyaj yapılır
makyaj.jpg
Makyaj.. Kadının vazgeçemediği, güzel olmak, daha güzel olmak, beğenilmek adına vazgeçemediği bir tutku.. Kimi az, kimi çok ama mutlaka hayatının belli dönemlerinde vazgeçilmez güzellik unsuru..

Kimi hafif bir makyaj yaparak canlandırmak için yüzünü yapar, kimi bakışları üstüne çekmek için, kimi kusurlarını kapatmak için.. Sonuçta beğenilmek, güzel görünmektir amaç…

Makyaj yaparken öncelikle kullanılan malzemeler fondöten, pudra, allık, rimel, far ve rujdur

FONDÖTEN: Yüzünüze pürüzsüzlük sağlar ve onu makyaja hazırlar. Düzgün görünümlü bir ten ve makyajda başarılı bir sonuç için fondöten seçimi çok önem taşır.
Kullandığınız fondötenin yapısı ve rengi cildinizin tipine ve rengine uygun olmalı; cilt renginizden daha açık bir fondöten rengi seçmek daha doğru olur.
Fondötenin her zaman temiz ve nemlendirilmiş cilde uygulanması gerekir.

PUDRA : Makyajın vazgeçilmezidir. Teni matlaştırır, bütünlüğü sağlar ve fondöteni sabitler. İki türü vardır: Toz pudralar, çok ince ve hafif bir yapıya sahiptir; fondöteni matlaştırır ve şeffaf bir görünüm sağlar. Kompakt pudralar ise, taşınma ve kullanım kolaylığından dolayı daha çok tercih edilir. Makyajı sabitlemek ve gün boyu rötuş yapmak için idealdirler; toz pudralara göre daha pudralı bir sonuç verirler.

ALLIK : Yüzü canlandırır, renk verir.
Göz ve dudaklar arasındaki renk dengesini koruduğu için seçtiğiniz rengin size uygun olmasına dikkat edin. Çığıran renklerden uzak durun. Cildinizin rengine göre seçim yapın.

RİMEL : Bakışlarınıza derinlik verir. Dikkati gözlere çeker. Doğru rimel, doğru fırça ile etkili bakışlar ortaya çıkar.

RUJ : Makyajın tamamlayıcısıdır. Yüzünüzün ifadesini bile değiştirir, doğru seçilmiş ve uygulanmış ruj. Renk seçiminiz zevkinize, kıyafetinizin rengine ya da moda renklere göre değişse de dudaklarınızın biçimini de göz önünde bulundurmalısınız.Dudaklarınız dolgunsa, yumuşak tonlarda mat rujları tercih edin. İnce ise, koyu renkli parlak rujlar kullanın.
 

Benzer Konular

Yanıtlar
0
Görüntülenme
2B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
2B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
2B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
5B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
2B
Üst