Karadayı Dizisi Oyuncuları

  • Konuyu başlatan naif
  • Başlangıç tarihi
  • Görüntülenme 7.811
naif
Moderatör
Karadayı Dizi Oyuncuları İsimleri - Karadayı Dizi Oyuncu Kadrosu

Türk dizi tarihine mihenk taş olabilecek bir diziyi yeri geldiğinde gözü yaşlı yeri geldiğinde dikkat kesilerek izliyoruz. Mahir Kara'nın babası için neler yaptığını, adelet yolunda hangi maceralara gireceğini ilerleyen bölümlerde göreceğiz. Ben asıl ilerleyen bölümlerde Hakim Feride'nin Mahir'in kendisini kullandığını öğrenince nasıl bir tepki vereceğini merak ediyorum. Çok daha sonraki bölümlerde Mahir'in yolu Feride'nin peşinde koşmak olacak galiba.

Kenan İmirzalıoğlu (Mahir Kara)
kenan imirzalioglu karadayi.jpg
Ailesinin ve mahallenin göz bebeği, esnafın ve garibanın koruyucusu, delikanlı, mert, zeki ve gözü kara bir adamdır. 35 yaşındaki Mahir Kara, babası Nazif ile kundura yapıp satmaktadır. Annesi Safiye’nin biricik oğlu Mahir, haklı bildiği davadan asla vazgeçmeyen, hakkını soruna kadar arayan mücadeleci ve asi birisidir… Babasından aldığı eğitim gereği, hakkaniyet duygusuyla büyüyen Mahir, asla hak yemez ve etrafındaki herkese adil davranmaya çalışır. Zayıf ve kimsesiz olanları gözetir. Damarlarından akan deli kanı bilir ancak olaylar karşısında serinkanlı olmayı, adalete inanmayı tercih eder. İyi niyetli olduğu için karşısındaki insanın da ilk başta iyi niyetli olduğunu düşünmek ister. Babasından sonra aileyi ve mahalleyi sahiplenecek ve koruyacak olan Mahir, Ayten ile nişanlanmak üzeredir…

Bergüzar Korel (Feride Şadoğlu)
berguzar  korel.jpg
Yeni mezun bir hâkim olarak adliyede göreve başlamış ve kendisini yer altı dünyasının karışık olayları içerisinde bulacak olan Feride, her durumda hakkaniyetli davranabilmek için kendisiyle savaşmaktadır. Dışarıdan bakıldığında soğuk ve mesafeli gözüken bu kadın, aslında oldukça sıcakkanlıdır. İlk başta çabuk kaynaşamaz ancak inandığı ve güvendiği insanlar için elinden gelen her şeyi yapar. Yardım sever bir kadındır. Gerek davaları gerekse hayatı olsun her zaman doğru kararı vermeye çalışır. Çalışkan bir kadındır. Tekel ve Gümrük Bakanı olan babası Mehmet Saim’in, maddi gücüyle var olmak yerine kendi başarısıyla, ayakları üstünde durmayı seçmiştir. İlkelerinden ödün vermeyen bu genç kadın, yeri geldiğinde kardeşi Melih’e karşı durmayı bilecek, yeri geldiğinde inandığı ve güvendiği Mahir’in yolundan gitmeyi bilecektir.

Nazif Kara (Çetin Tekindor)
cetin tekindor.jpg
Namı-ı diğer Kibar Nazif, gözünden sakındığı oğlu; Mahir kadar dik kafalı ve yine en az onun kadar mert bir adamdır. İnandığı değerler için yaşamış ve bu değerler doğrultusunda evlatlarını yetiştirmiştir. Karısı Safiye’nin kıymetlisi, en az öz kızı Songül kadar sevdiği ve canı gibi benimsediği İlknur’un babası, mahallenin Nazif ağabeyi namıyla Kibar Nazif, çocuklarına iyi bir baba, karısına iyi bir eş, mahalleliye karşı dürüst bir esnaf olmak için uğraşmıştır. Çalışkan, adil ve sakin bir adamdır. Gariplerin hakkını savunur onları himayesine alır. Bulunduğu ortamda huzuru sağlamak için çalışır. Yaşı kadar tecrübesi ve tevazuu benimsemiş davranışlarıyla, saygı duyulan bir adamdır. Altmışlı yaşlardadır…

Yurdaer Okur (Turgut Akın)
yurdaer okur.jpg
Feride ile aynı adliyede görev yapmakta olan Turgut, deneyimli ve de başarılı bir savcıdır. Takdir görmek ve beğenilmek arzusu onda hastalık derecesinde hasarlar yaratmıştır. Geçmişten gelen, babasıyla olan hastalıklı ilişkisi Turgut’un dengesini alt üst etmiştir. Zaten hırslı bir yapısı olan bu adam, istediği şeyi elde etmek için gözünü kırpmadan her şeyi yapar. Bir tilki kadar kurnaz ve akıllıdır. Kendisini garantiye almak için her türlü önlemi alır, her ihtimali düşünür. Kimseye tam anlamıyla güvenmez. Aslında çok yalnız bir adam olan Turgut’un tek önem verdiği şey para ve Feride’dir. Her ikisini de elde etmek için var gücüyle çalışmaktadır.

Melike İpek Yalova (Ayten Alev)
melike yalova.jpg
Mahir’in çocukluk arkadaşı ve sözlüsü olan Ayten, güzel, tutkulu ve hırslı bir kadındır. Hırslarını sadece istediklerini elde etmek için ve de tehlikelice kullanır. En büyük arzusu Mahir’le evlenmek olan ve de şarkıcı olmak isteyen Alev’in en büyük çatışması da aslında budur. Çünkü Mahir şarkıcı olmasını istememektedir. Oysa Ayten her zaman lüks bir yaşamın ve sahnenin hayallerini kurmuştur. Sesinin güzelliği gazino dünyasından bazı kimselerin dikkatini çekecektir.

Erkan Avcı (Necdet Güven)
erkan avci.jpg
Mahir’in görünürde dostu olan ancak alttan alta onu yok etmeyi amaç edinmiş olan Necdet’in, hayatta kardeşi Osman’dan başka kimsesi yoktur. En yakın arkadaşı yakın zamanda yitirdiği kan kardeşi Veysel ve de İbrahim’dir. Onlarla da yetimhaneden arkadaştır. Bir tesadüf sonucunda tanıştığı Savcı Turgut, onun hayatının değişmesine neden olur. Necdet, hayatın kendisine borçlu olduğunu düşündüğünden derin bir hesaplaşma içine girmiştir. En büyük düşmanı, kendisinin yapayalnız kalmasını sağlayan patronu Dalyan Rıza’dır. Necdet, hayatın kendisinden aldıklarını bir bir geri alacaktır. Oldukça temkinli davranan bu adam her yerden ve de her taşın altından çıkar.

Civan Canova (Çetin Hünkaroğlu)
cihan canova.jpg
Kabadayılar dünyasının büyük ve görünmeyen patronu Çetin Hünkaroğlu, zengin, sert, karizmatik ve güçlü bir adamdır. Hünkaroğlu ailesinin reisi olarak işleri yöneten Çetin Hünkaroğlu, Türkiye’nin en büyük iş adamlarından biridir… Etrafındaki herkesin korktuğu Çetin, maymun iştahlı bir yapısı olduğundan bugüne kadar denemediği iş kolu yoktur. Bu işlerden başarılı oldukları da olmadıkları da olmuştur. Yeni şeyler denemekten asla vazgeçmez. Bu kadınlar konusunda da böyledir. İnatçı bir yapısı olduğu ve yenilmeyi hazmedemediği için ne istediyse elde etmek onda bir yaşam biçimi olmuştur. İlgisini çeken her kadınla öyle ya da böyle birlikte olur. Kadınlara karşı zaafı olan ancak bu konuda oldukça seçici davranan Çetin Bey, kendisini pahalı oyuncaklarla mutlu etmeyi asla ihmal etmez. Bunun yanında karısı Handan’ı da sevdiğini ve onun kendisini cemiyette tanıdığını düşünmektedir.

Rıza Kocaoğlu (Kibrit Yasin)
riza kocaoglu.jpg
Pis işlerin adamı olan bir polisi canlandırıyor. Ayrıca Mahir Kara'nın kardeşi Songül'e aşıktır.

Atsız Karaduman (Dalyan Rıza)
atsiz karaduman.jpg
Kibar Nazif'e can borcu olan ve onu her fırsatta o istemese bile korumaya çalışan Kabadayı.

Songül Kara (Leyla Lydia Tuğutlu)
leyla lydia tugutlu.jpg
Mahir Kara'nın kardeşi, liseye giden, kendi halinde bir kız.

Ata Berk Mutlu (Küçük Nazif Kara)
ata berk mutlu.jpg
Ailenin neşe kaynağı, Karadayım repliği ile Mahir'e bu isimle seslenen tek kişi. Mahir'in yeğeni, Nazif'in torunu, Bülent'in ve İlknur'un oğlu ne derseniz diyin.

Elif Sönmez (İlknur)
Deniz Şen Hamzaoğlu (Bülent) Küçük Nazif'in Babası İlknur'un Eşi
Cenan (Çamyurdu Avukat Erdal)
Lila Gürmen (Feridenin annesi)

Kerem Çatay (Yapımcı) Ay Yapım
Uluç Bayraktar - Cem Karcı (Yönetmen)
Eylem Canpolat - Sema Ergenekon (Senaryo)
Toygar Işıklı (Müzik)
Tolga Kutluay (Görüntü Yönetmeni)
 

Benzer Konular

Yanıtlar
1
Görüntülenme
3B
Yanıtlar
2
Görüntülenme
3B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
3B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
14B
Üst