Kalıcı makyaj nedir nasıl yapılır

cicozz Çocukluk cicozlarda saklı
Kalıcı makyaj nedir, Kalıcı makyaj Nasıl Yapılır
makyaj.jpg
Makyaj yıkayınca çıkar gider demeyin sizler için araştırdığımız bir konuyu sunuyorum.

Kalıcı makyaj biz kadınlara çok büyük rahatlık sağlayan bir uygulama. Özellikle kirpik, kaş ve dudak çevresine kalıcı makyaj yaptırmak giderek yaygınlaşıyor.

Kalıcı Makyaj Nedir ?
Permanent make up yani kalıcı makyaj doğal pigmentleri cildin üzerine yerleştirme sanatıdır. Tamamen doğal mineral ve bitki pigmentlerinin mükemmel bileşiminden elde edilir. Kesinlikle yan etkisi yoktur. Steril ve tek kullanımlık iğnelerle kişiye özel olarak doğal ve mineral renklerin deri yüzeyinin hemen altına zerk edilme işlemidir. İşlem tamamlandıktan sonra epidermis hücreleri ölür ve yenilenir. Pigmentasyon etkisi yaklaşık olarak 3 ile 5 yıl boyunca görünürlüğünü korur.

Kalıcı Makyaj Nasıl Yapılır?
Çoğu kişi uygulama anını hafif bir batma hissi olarak tarif eder. Kişinin ağrı duyarlılığı ve uygulayıcının el hafifliğine göre farklılıklar gösterecek minimum bir rahatsızlık söz konusudur. Bölgede oluşabilecek rahatsızlıkları en aza indirmek ve bölgeyi uyuşturmak için lokal anestezi uygulaması yapılır. İşlemin uzunluğu kişinin hassasiyetine, cilt nemine, yoğunluğuna, elastikiyetine ve cildin genel durumuna göre değişebilir. Ortalama süre 30 dakika ile 1 saat arasında değişir.

Kalıcı Makyaj Uygulamasından Sonra Neler Yapılabilir?
Kalıcı makyajınızı yaptırdığınız aynı gün sosyal hayatınıza, iş hayatınıza dönebilirsiniz.

Kalıcı Makyaj Ne Kadar Süre Kullanılır?
Ortalama 4 yıl kadar kalıcı makyajınızın cildinizde ışıldar.

Kalıcı Makyaj Uygulamasında Ağrı Duyuluyor mu?
Kalıcı makyaj yaptıracağınız bölgeye uyuşmasını sağlayacak kremler yani lokal anestik pomatlar sürülür. Böylece nerdeyse sıfır oranında ağrı, acı hissi ile makyaj uygulamanızı yaptırırsınız.
 

Benzer Konular

Yanıtlar
0
Görüntülenme
2B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
2B
Yanıtlar
5
Görüntülenme
5B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
2B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
2B
Üst