İyimserlik ile ilgili Kompozisyon

cicozz Çocukluk cicozlarda saklı
İyimserlik ile ilgili Kompozisyon, İyimserlikle ilgili Yazı, İyimserlik hakkında Kompozisyonlar

Neden İyimser Olmak Zorundayız ?

Son yıllarda ülkemizde bir kötümserlik havası iyice estirilmeğe başlandı. Bu durum sadece bizde değil dünyanın pek çok ülkesinde de hemen hemen aynı şekilde işlenmekte. Kitlesel bilgi ve haber ulaşım vasıtalarının gelişimi ile en ücra yere kadar etki edilebilir duruma gelince, ne yazık ki, kamu oyu oluşturma konularında kötümserlik havası yaratılma yönünde büyük bir patlamaya yol açıldı.

Gazetenizi alıyorsunuz, kötümserlik konularında haberler ve yazılar çoğunlukta. Radyo ve televizyonu açıyorsunuz haberlerinden tutun eğitici programlara kadar, öldürülen kişiler, horlanan kişiler, hakkı yenen kişiler, moralsiz kişiler üzerine kulaklarımız adeta şişiyor. Seçilen türküler bile bu konuda. Sanki, hiç iyi bir şey yok şu hayatta? Falan ülkede grev filan ülkede pretostolar hükümete karşı imiş ve yayılıyormuş. Diğer ülkede ayrılıkçı cepheler silahlı mücaledeye devam ediyormuş ve bunun gibi birçok kötümser haberi ve yayını hepimiz mecburen dinleriz. Fotoğraflar filmlerlede kötümserlik havasının iyice süslendiğini görürüz. Sanki yarın dünya batacakmışcasına bir yılgınlık sarar insanı.

Günün yorgunluğunu gidermek amacıyla gazetesini eline alan, radyo ve televizyonunu açan kişi, dinlenmek, rahatlamak, ertesi günü daha dinç olmak için enerji toplamak yerine, daha fazla yoruluyor, sinirleri daha fazla geriliyor, sinir küpü, mutsuz bir insan haline geliveriyor.

Sanki dünyada gizli bir merkez var. Orada düğmeye basıldığı an bütün dünyada gerilimler, huzursuzlıklar, kavgalar daha da yayılıveriyor. Bazı ülkelerdeki gruplara, insanlara sanki, şu güzelim dünyanın yaşanmaz hale getirilmesi için bozgunculuk yapmaları için görev verilmiş!

İşte hep görmekteyiz. O taraftan bu taraftan diye binlerce kişi sadece ülkemizde öldü, onbinlerce kişi yaralandı, kimisi sakat kaldı. Nice ana ve babalar evlatsız kaldı. Kanayan yaralar, acılı gözler, sönmüş ocaklar yine devam edecek. Bütün bunlara rağmen değişen ne oluyor. İyimserlik türküsünü kim çağıracak. Niçin hep bütün bunlar? Herkes de insanların mutluluğu için yapıyoruz, demekde. Öncelikle ülkemizde kötümserlik havasını, kaldırmak zorundayız. Birbirimizi sevmemek, birbirimizden şüphe etmek, necidir, ne taraftandır gibi ayrıcılıklardan, dünya hayatımızın gelişimine uymayan kötü alışkanlıklardan bütün milletçe ve dünyaca vazgeçmek zorundayız. Bu konuda gerekli önderliği ve insani görevi yapmaları için toplumumuzu yöneten kişileri ve tüm kuruluşları göreve çağırmaya başlamalıyız. Benden ne köy olur, ne kasaba,ya da adam sende, ben mi düzelteceğim gibi düşüncelerden ve zihniyetlerden uzaklaşmalıyız. Hayatı daha yaşanır, hale getirebilmek için iyimser olmak zorundayız her türlü kötülüğe ve zorluklara inançla karşı konulduğu zaman her şeyin hakkından gelinecektir . mücadele lütfen!
 

Benzer Konular

Yanıtlar
0
Görüntülenme
33B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
11B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
8B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
5B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
14B
Üst