İnanılmaz komik gerçek haberler :)

pesimist sanal alem
Bu ülkede sakız 1 milyon $

Zimbabve'de enflasyon oranı yüzde 231 milyonu bulunca devlet 200 milyon dolarlık banknot basma kararı aldı. İnsanlar bir kilo et için bir bavul para götürüyor. 100 milyon dolarlık banknotu da geçtiğimiz günlerde tedavüle sokan Zimbabve sadece bu yıl 28 yeni banknotu piyasaya vermiş olacak. Zimbabve'de merkez bankası Perşembe günü 100 milyon, 50 milyon ve 10 milyon dolarlık banknotları piyasaya sürmüştü. Ülkede 100 milyon dolarlık bir banknotun değeri 14 doları buluyor. Ülkede şirketlere haftada 100 milyon dolar, bireylere de 50 milyon dolar para çekme hakkı tanınıyor.


’Kredi vereyim’ dedi bürosu soyuldu (Gerçek Haber)

AKP Diyarbakır Milletvekili Aziz Akgül, katıldığı bir televizyon programında hırsız, kapkaç ve fuhuş faliyetlerinde bulunanlara çağrıda bulunarak, "Hırsızlık yapmayın, gelin size kredi verelim. Kendi işinizi kurun" dedi. Milletvekili Akgül’ün çağrısından 5 saat sonra Koşuyolu semtinde bulunan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı binasındaki mikrokredi bürosu soyuldu. Milletvekili Akgül tarafından açılan büroya gece saat 01.00 sıralarında kapıları kırarak giren hırsızlar, adata Milletvekiline cevap verdi. Hırsızlar büroda bulunan ve Milletvekili Akgül’e TBMM tarafından verilen 1 dizüstü bilgisayar, önceden kredi alanların ödedikleri taksitlerden oluşan 400 YTL ile, çalışanlara ait bir bilezik ve 250 dolar parayı alarak kaçtı. Hırsızlık olayı sabah büroya gelen personel tarafından fark edildi. AKP Diyarbakır Milletvekili Aziz Akgül, hırsızlık olayına çok üzüldüğünü belirterek, "Biz kredi verirken ayrım yapmıyoruz. Hırsızlık olayı için hiç bir değerlendirme yapamıyorum. Yoksulların, fakirlerin parasına göz koymanın bir anlamı ve değerlendirmesi olamaz. Biz onlara da krediyi vermek için çağrı yapmıştık. Ama her şeye rağmen toplumda bu tür işleri yapanlara çağrımız devam ediyor" diye konuştu.


Mazideki İnternet (Gerçek Haber)

Şimdinin milyonerleri acaba yıllar önce nasıllardı... Geçmişe webarchive.org vasıtası ile bir yolculuk yaptık ve karşımıza çok komik şeyler çıktı... Şimdinin devleri bakalım eskiden neymiş. Geçmişe gidiyoruz... Google, acaba o yıllarda bu kadar meşhur ve zengin olabileceğini biliyor muydu? Hakkımızda bölümü de dikkate değer yani. Şurdan sağa dön, dönünce sola gir gibi tarifler yapmışlar adreslerinde felan. Nereden, nereye... Belki komiktir felan ama ne acıdır ki, adamlar malı götürdüler, bize de suyundan
tadmak kaldı... :)


Korsanlar Parti Kuruyor (Gerçek Haber)

İsveç'te internetten bedava film, müzik veya oyun indirilmesinin cezalandırılmasına karşı olanlar, meclise girebilmek için parti kurdu. 'Korsan partisinin' lideri Rickard Falkvinge, AFP muhabirine 'Partimiz eylülde yapılacak seçimlere katılacak' dedi. Partinin önceki gün açılan internet (genel ağ) sitesinde yapılan açıklamada da seçim kampanyalarının tek konusunun 'internetteki dosyaların paylaşımının cezadan muaf tutulması ve entelektüel mülkiyetin kaldırılması' olacağı belirtildi.
........................................................................................................

Bıçaklanan adamı arkadaşları 5 dakika mesafedeki İzmit Devlet Hastanesi yerine "Tanıdık doktor var" diyerek Gölcük'e götürürken yolda can verdi.

Kurban Bayramı'nın daha ilk dakikalarında 103 kişi kendini yaraladı; bir tosun da 5'ıncı kattan düştü! Japon turistler sokaklarda kurban kesen Türkleri kameralarla kaydetti.

Evine gelen elektrik faturasını gören Kemal Derviş "Bu faturalar herkese böyle mı geliyor? Bu millet buna rağmen isyan etmiyor ha... Türkiye'de isyan çıkmayacağına inandım" dedi.

Malatya'da hırsız, çaldığı malları koyduğu yerde bulamayınca polisi aradı!

Bursa'da Umut Semerci adlı genç "Bir Çift Yürek"ı okuyup Aborjınlere katılmak üzere evden kaçtı.

Bir adam halay çekerken kendini bıçakladı!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü için düzenleyeceği şenliğe çağıracağı isimleri açıkladı: Tecavüzden hapis yatan Doğuş ile kadın dövmeyi savunan İbrahim Erkal.

Yozgat'ta Mc Davut's' adıyla köftecilik yapan adama Mc Donald's uyarıda bulundu. Köfteci, "McDonald's'a bir zarar verdiysek özür dileriz" dedi.

Diyarbakır'da DGM katibi ile odacısı yargıcın kaşesi ile mührünü kullanarak Avrupa'ya iltica etmek isteyenlere para karşılığı "gıyabı tutuklu ve PKK'lı" belgesi verirken yakalandı!

Rize ve Giresun'da iki kişi kendi kestikleri ağacın altında kaldı

Bartın'da 34 yaşında bir adam, ahır kapısına bağlayıp kuzuya tecavüz ederken yakalandı.

73 yaşındaki dede ineğe tecavüz ederken yakalandı.

Konya'daki bir markette avakadonun yanında 'kullanma kılavuzu' verilmeye başlandı.

Trabzon'daki bir çiftin kızlarına, her gün önünden geçtikleri GİMA marketin ismini verdikleri ortaya çıktı.

Tunceli'de 3 bin kişi birahanede çalışan 8 kadına karşı yürüdü.

Nuri Ergin "şambabası, satanist, anafo, sanal Pokemon, kınalı kuzum, Ciguli, Marziye" benzetmeleri yaptığı Alaattin Çakıcı ile barışabileceğini söyledi.

Kurusıkıya gerçek mermi! Samsun'da kurusıkıya gerçek mermi koyan 2 kişi birbirini yaraladı.

’Kümes Hayvanları Derneği' adı altında horoz dövüştüren gruba Hayvan Dostları Derneği baskın yaptı; 4 kişi yaralandı.

Urfa'da 2 çete, 13 yaşındaki usta kapkaçı M.Y.'yı transfer etmek için otomobil önerdi; kavga çıktı. 11 kişi tutuklandı.

Show TV'nin "Kaçak" adlı yarışmasındaki "kaçan adam", Bursa'da kendisini gören 10 kadar işgüzar tarafından "Kaçak lan bu" denilerek dövüldü.

Sheraton Otel faturası, Zekeriya Beyaz'ın yayın yapan Pay TV'yi izlediğini ortaya koydu. Televizyonu açtığında ***** yayınla karşılaştığını savunan Beyaz, "4 kişi ne yapıyorlarmış öyle, insan insanlığından çıkıyor vallahı" dedi.

Kayseri'de "Ben Cebrailim (Azrail bile değil!) hepinizin canınızı alacağım" diyerek tehditler savuran adam çevresinden 200 milyon lira haraç aldı.

Sinop'ta bomba dersi veren bir adam 'gerçek bomba ile verdiği' derste pimi açık unutunca yaralandı.

İngiltere'de bir midilliye tecavüz ederken pantolon ve cüzdanını düşüren Tuncay Özcan, polise soygun ihbarı yaptı. Ancak DNA testi skandalı ortaya çıkardı

Bursa'da iki adam, uzun yolculukta tek kapılı arabada arkada oturan ve sürekli tuvalet ihtiyacı duyan arkadaşlarını başını mermere vurarak öldürdü.
Bursa'da bir adam, fabrikada çayına çiş karıştırıp şaka yapan 3 arkadaşını pompalı tüfekle öldürdü.

Hayvansever katiller! Gaziantep'te bir adam yavru kazını yiyen kediyi pompalı tüfekle vurdu; kedinin sahibi de döner bıçağıyla adamı öldürdü

Silifkeli Ünal Pişirgen, inek makedinin içine koyduğu soğutucudan 'sağdığı' ayrana ‘inek kola’ adını verdi.

Vanlılar köy-kent projesi için gelen Dünya Bankası yetkililerine "Biz kent istemiyoruz, inek verin yeter" dedi.

Bursa'da bir adam diğerini "Sol eliyle çorba içtiği için" öldürdü

Adanalı seyyar lokantacı Osman Çakmak, zabıtadan kaçmak için büfesini raylı sistemle taşıdı.

Kıyısında içtiği Sapanca Gölü'nü 'o kafayla' yüzerek geçeceği iddiasına giren Ali Pehlivan boğuldu.

Konya'da akıl hastaları hasta bakıcının anahtarlarını çalarak kaçtı.

Giresun'da çarpışan otomobillerde kavga çıktı 1 ölü; 2 yaralı.

Giresun'da cami avlusunda iskambil oynayan kardeşleri uyaran müezzin öldüresiye dayak yedi.

Adana'da döner ustası Yunus şen, dürümün içindeki eti az bulan müşterisince öldürüldü.

Evin yolunu şaşırınca... Sarhoş olup 5 ay önce taşındığı evi kendi evi zannederek içeri giren, rahat rahat televizyon seyreden adam ev sahiplerinden yediği dayak nedeniyle öldü.

Adana'da oğlunun sünnet düğününde hep aynı şarkıyı çaldıran grupla tartışan adam bir kişiyi öldürdü

İki komşu kadın TV sesinin yüksekliği nedeniyle gündüz kavga ettiler; gece de eşleri kavga etti; 1 ölü.

Gaziosmanpaşa'da 3 kafadarın, 370 metrelik elektrik kablosuyla yaptıkları ışıklı uçurtmayı halk UFO sandı.

Rize'de boşanmadaki mal paylaşımında kavga çıktı; 1 ölü, 5 yaralı.


İzmit'te Ahmet Üstün'ü kaçırdığı genç kızın yakınları önce dövdü; sonra da 2 saat boyunca kırmızı bez parçalarından yapılan bir dansöz kıyafeti ve topuklu ayakkabılarla mahallede 'oynattı'.

Kolici katil, tahliye talebi reddedilince hakime saatini fırlattı.

Konya'da biri cami avlusuna krizde bakamadığı gerekçesiyle hamster bıraktı.

Cihangir Parkı'nda Keje adlı dizinin çekimlerinde rol gereği biri bıçaklandı. Tinerci Adil Çalışkan, "Güçsüz birine saldırmak olur mu?"diyerek iki kameramanı kalçasından bıçakla yaraladı.

Diyanet İşleri eski Başkanı ve eski Devlet Bakanı Dr. Lütfi Doğan, kadınların ne hissettiğini anlamak için evinde türbanla dolaştığını açıkladı.

BBG üçüncü dönem birincisi Kaan'ın annesi İstanbul ikinci bölgeden bağımsız milletvekili adayı oldu; oğlunun fotoğrafıyla dolaşıp "Bu çocuğu ben yetiştirdim" diyerek oy istedi.

Eskişehir'de, taraftarlar derneği başkanı Deniz Yılmaz'ı gözaltına alındı. Polis, Yılmaz'ın kendini duvara vurup akciğerlerini patlatışını kaburgalarını kırışını açıkladı.

Tost makinesi gözaltında! Televole ekibi, ta Kıbrıs'a kadar giderek Çağla şikel'in mesajında adı geçen tostu yapan makineyi buldu!

Erzincanlılar, Arçelik reklamında "korkak" bir bekçiyi canlandıran şafak Sezer'e kızınca oyuncu özür diledi.

Samsun'da bir genç silahla Atatürk büstünü rehin aldı. Ertesi gün de büste çiçek koydu.
 
pesimist sanal alem
Bursa'da bir adam diğerini "Sol eliyle çorba içtiği için" öldürdü
böyle birşey sadece Türkiyede olur çünkü;başka hiçbir yerde tanımadığın bir insanın ne yaptığı kimseyi ilgilendirmiyordur :D:D
 
pesimist sanal alem
sabırsız başkalarının davranışları fikrilerine saygı göstermeyi bilmiyor hadi yakınları bosver tanımadığı insanların hayatına karışma yetkisini bile kendisinde görüp olay çıkarabiliyorlar :D
 
Yavru_Kedi Prenses
Bartın'da 34 yaşında bir adam, ahır kapısına bağlayıp kuzuya tecavüz ederken yakalandı.

73 yaşındaki dede ineğe tecavüz ederken yakalandı.:D:D yoRumsuz yaNi..:D
 

Benzer Konular

Yanıtlar
0
Görüntülenme
5B
Yanıtlar
3
Görüntülenme
152B
Misafir
M
Yanıtlar
0
Görüntülenme
9B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
4B
Üst