Kariyeri, Biyografisi İbrahim Üzülmez - İbrahim Üzülmez Kimdir - İbrahim Üzülmez Hayatı

Ömer
Yönetici
İbrahim Üzülmez Kimdir ?
İbrahim Üzülmez, 10 Mart 1974 yılında Kocaeli'nde dünyaya geldi.

Aslen Artvin'li ve Metin Tekin hayrani olan İbrahim´in en büyük hayali bir gün İnönü Stadı´nda bir Beşiktaş maçı seyretmekti. Babasi izin vermedigi icin arkadaşlarıyla tarlada gizlice futbol oynardı.

16 yasindayken Kocaelispor yeteneğini farketti ve transfer etti. Burada kendini geliştirdikten sonra sırasıyla Kardemir Karabükspor, İskenderun Demir Çelik SK, tekrar Kardemir Karabükspor, Amasyaspor ve tekrar Kardemir Karabükspor gibi külüplerde forma giydi.

Ardından Gaziantepsor´a transfer oldu. Burada önceki sezonlarına göre istikrarlı maçlar çıkararak büyük hayali gerçek oldu ve 2000-2001 sezonunun transfer döneminde Beşiktaş´a transfer oldu. Hala Beşiktaş formasıinı giymektedir.

Mücadeleci bir futbolcu olan İbrahim Üzülmez, taraftarlardan deli lakabını almıştır. Top tekniği zayıf olmasına rağmen hızı ve mücadelesi sayesinde sol kanattan çok bindirme yaptığı halde ortaları sahibini az bulur. Bir gazeteci kendisine : "Orta yapamadığın söyleniyor, bu konuda ne düşünüyorsun ?" şeklindeki bir soruya İbrahim şaşırtıcı bir yanıt verir : "Ben zaten orta yapabilseydim şu anda Real Madrid'de oynardım!". Bu konuyla ilgili başka bir demecide mevcuttur : "30'umdan sonra orta açmayı öğrendim, şimdide kafa vuracak adam yok!"

Beşiktaş´ın 100.yıldaki şampiyon kadrosunda yer aldı. İlk kez 2003 yilinda Milli takıma alındı ve ilk golünü 2 Haziran 2009 tarihinde Azerbaycan ile oynanan özel maçta attı.

2008-2009 sezonunda Beşiktaş´tan takım arkadaşı olan İbrahim Toraman ile kavga edip kadro dışı kalmıştır. Ancak daha sonra ikiside affedilmiş, ancak bu olaydan sonra Beşiktaş'taki kaptanlığını kaybetti. Sezonunun son haftadaki Denizlispor-Beşiktaş mücadelesinde teknik direktör Mustafa Denizli ona bir jest yaparak, oyuna alırken tekrar kaptanlık pazıbandını taktı ve şampiyon takımın kaptanı olarak oyuna dahil etti.Beşiktaş tarihine adını altın harflerle yazdırmıştır..

23 Haziran 2009 tarihinde Siyah-Beyaz'lı kulüple 1 yılı opsiyonlu olmak üzere, 2 yıllık mukavele imzaladı.