Gümüş Lale Dizisinin Konusu

deep Harbi Aktif Üye
Gümüş Lale Dizisinin Konusu, Gümüş Lale Konusu Hikayesi

TRT-1'in yeni dizisi "Gümüş Lale" 3 asır önceye götürecek. Osmanlı'nın ticaret ve kültür alanında en üst seviyelerde olduğu 3'üncü Ahmet dönemini konu alacak dizi için Kocaeli'nde dev bir platform kuruluyor.
600 dönümlük alanda kervansaraydan has bahçeye Osmanlı kültürünün önemli unsurları aslına uygun yer alacak.
Filmle ilgili bilgi veren Yapımcı Sami Dündar, "İlk etapta TRT için çok büyük bir çalışma yaptık. Bunun 100 dönümünü aşağı yukarı tamamladık. Bir 50 dönümlük kısım kaldı. 150 dönüm üzerinde İstanbul’un bizim çekim yapacağımız yerlerini canlandırıyoruz şu anda" diye konuştu.
TRT, "Gümüş Lale" ile bu alandaki deneyimi ve ustalığını bir kere daha gösterecek.

Şahin: "Hiç Bir Masraftan Kaçılmıyor"
TRT Genel Müdürü İbrahim Şahin de diziyle ilgili olarak "18. yy başında Lale Devri'nin sonuna kadarki dönemi işleyecek olan bir dizi. Bu süreyi en güzel şekilde anlatacağımız mekanlar oluşturuyoruz. Hiç bir masraftan kaçılmıyor. Burada ortaya çıkan filmlerin daha gerçekçi, daha doğru Türk milletinin belki duygularını yansıtacak film olacak. En önemlisi TRT gösterdikten sonra bu diziler yurt dışına pazarlaması en önemsediğim iş oralarda gerçek Osmanlı'yı göstereceğiz" dedi.

Ezel Akay: "Osmanlıyı Sokakta Anlatan Bir Proje"
Dizinin çekimleri için A'dan Z'ye herşey titizlikle hazırlanıyor.
Yönetmen Ezel Akay, "Temel merkezi binaları İstanbul sokaklarının örneklerini, kervansarayı has bahçeleri olsun istedik. Bizim dizimiz sadece sarayda geçen bir dizi değil. Osmanlıyı sokakta anlatan bir proje o yüzden dış mekanları yapıyoruz" şeklinde konuştu.
 

Benzer Konular

Yanıtlar
0
Görüntülenme
3B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
3B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
4B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
19B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
4B
Üst