Eş Durumuna göre yer değiştirme başvuruları 2012

deep Harbi Aktif Üye
2011 Eş Durumuna Göre Yer Değiştirme Başvuru Tarihi Ne Zaman

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), 2011 yılına mahsus olmak üzere öğretmenlerin sadece eş durumuna bağlı yer değiştirme başvurularını 19-28 Aralık 2011 tarihlerinde alacak.

MEB'den yapılan açıklamada, bakanlığın yeniden yapılandırılmasıyla ilgili 14 Eylül 2011 tarihli 652 sayılı Milli Eğitim Bakanlığın Teşkilat ve Görevleri hakkındaki Kanun Hükmündeki Kararnamede personele ilişkin hükümlerden atamayla ilgili 37. maddede belirtildiği üzere ''bakanlıkça belirlenecek özür grubuna bağlı yer değiştirmeler yaz tatillerinde yapılır'' hükmü uyarınca 2012-2013 eğitim öğretim yılından itibaren 2012 Eylül ayında atamaların gerçekleştirileceği hatırlatıldı.

--EK Düzenleme--

Bakanlık makamınca, Bakanlığımıza bağlı resmî eğitim kurumlarında görev yapan öğretmenlerden eş durumu özrü bulunanların eşinin ataması 31 Aralık 2011 tarihinden önce yapılıp ancak göreve başlamayanlar yönünden başvuru alınması işleminin 05 Ocak 2012 Perşembe günü saat 17.00'ye kadar uzatılması ve atamaların da 09 Ocak 2012 tarihinde gerçekleştirilmesine karar verilmiştir.

Atananların ilişik kesme ve göreve başlama işlemleri 20 Ocak 2012 tarihinden itibaren başlayacak olup yarıyıl tatili içinde tamamlanacaktır.

Son düzenleme moderatör tarafından: