Emre Belözoğlu Resimleri

Ömer
Yönetici
Fenerbahçe'nin başarılı kaptanı ve Türk futbolunun yetiştirdiği en yetenekli sayılı oyuncular arasında yerini alan Emre Belözoğlu futbol hayatına Zeytinburnuspor'da başladı.

Henüz genç yaştayken Galatasaray'ın dikaktinden kaçmamıştı ve Galatasaray'ın 4 sene üst üste şampiyon olduğu ve Avrupa'da başarıdan başarıya imza attığı dönemde o takımda Emre'de vardı.

Türk milli takımı ile Kore-Japonya'da düzenlenen Dünya Kupası'nda da Türkiye'nin etkili kozlarından biriydi. Avrupa macerasını bir yıl önce başlatan Emre'nin artık dünya kupası üçüncülüğü madalyası boynundaydı.

Inter macerası 2005 yılına kadar iyi ile kötüsüyle sürmüştü. O yıl İngiltere Premier Ligi ekiplerinden Newcastle United'dan gelen teklif Emre'ye ada kapısını açmıştı.

İngiltere'de geçirdiği üç sezonun ilk ikisinde yeterince forma bulmuştu. İkinci sezonun sonlarında Emre'nin başı "Irkçılık" iddiası ile dertteydi. Belki de bu yüzdendir son sezonunda yeterince forma şansı bulamamıştı.

2008-2009 sezonunda Türkiye'ye döneceği konuşuluyordu. Herkes Galatasaray'a transfer olacak diye düşünürken Emre şaşırtıcı bir kararla Fenerbahçe'yi tercih etti. Bu transfer Galatasaray taraftarını önce hayal kırıklığına, ardından hiç bitmeyecek bir Emre Belözoğlu nefretine sürükledi.

Fenerbahçe taraftarı ilk seneler bu transferi Galatasaray'a atılmış bir gol gibi görse de sonraki yıllarda Emre'nin formaya olan sadakati ve gösterdiği performans Emre'yi efsaneler sınıfına eklemişti bile.

Emre geldiği ilk sezon tecrübesinden ötürü takımın ikinci kaptanlığına getirildi. 2010-2011 sezonunda kazanılan şampiyonlukta büyük katkısı oldu.

2012-2013 sezonunda yarım sezonluk bir Atletico Madrid serüveni yaşasa da ikinci devre tekrardan Fenerbahçe'ye döndü. 2013-2014 sezonunda da Fenerbahçe ile şampiyonluk yaşadı.

2014-2015 sezonunda Fenerbahçe'nin kaptanı olarak 20. şampiyonluk niyeti ile 20 numaralı formayı giyiyor.

Emre Belözoğlu evli ve bir erkek çocuğu babasıdır. Oğlunun adı Ömer Akif'tir.

Emre Belözoğlu Fotoğrafları

 

Benzer Konular

Yanıtlar
6
Görüntülenme
5B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
42B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
5B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
29B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
7B
Üst