Doğalgaz Isıtma ve Sıhhi Tesisat Bölümü Hakkında Bilgiler

Ömer
Yönetici
Doğalgaz Isıtma ve Sıhhi Tesisat Bölümü Hakkında Bilgiler - Doğalgaz Isıtma ve Sıhhi Tesisat Nedir ?
Sıhhi Tesisat ve Doğalgaz sistemleri üzerine çalışacak ara elemanları yetiştirmeyi amaçlar. Programın AmacıSıhhi tesisat ve doğalgaz programının amacı sıhhi tesisat, ısıtma tesisatı ve doğalgaz konularında,mühendis ile usta ve işçi arasında görev yapacak ana elemanları yetiştirmektir.

Programda Okutulan Belli Başlı Dersler: Sıhhi tesisat ve doğalgaz programında matematik, elektrik, teknik resim gibi temel konularla ilgili derslerden başka, ısıtma, soğutma tesisatı, kazanlar, boru sistemleri, iklimlendirme tesisatı, doğalgaz, temiz-su tesisatı, yalıtım teknolojisi gibi dersler okutulmakta ve uygulamalar yaptırılmaktadır.

Mezunların Kazandıkları Ünvan ve Yaptıkları İşler: Sıhhi tesisat ve doğalgaz programını bitirenlere "Sıhhi ve Doğalgaz Teknikeri" ünvanı verilir. Sıhhi tesisat ve doğalgaz teknikeri makine mühendisi tarafından hazırlanan tesisat ve doğalgaz projelerini inceler, gereken malzemenin satın alınmasını sağlar, denetimini yapar çalışacak elemanların seçimini yapar, tesisatın üretiminde kuruluşunda makine mühendisine yardımcı olur, işin bitiminde denetimini yapar.

Çalışma Alanları:
Sıhhi tesisat ve doğalgaz teknikerleri, sıhhi tesisat üretim fabrikalarda ve tesisat döşeyen firmalarda görev yaparlar. Merkez ısıtma ve soğutma sistemi ve doğalgaz kullanımı arttıkça meslek elemanlarına duyulan gereksinme de artacaktır.

Doğalgaz Isıtma ve Sıhhi Tesisat Bölümü Olan Üniversiteler ve İlgili Fakülteleri

  • SAKARYA - AKYAZI MESLEK YÜKSEKOKULU
  • SELÇUK - SARAYÖNÜ MESLEK YÜKSEKOKULU
  • BALIKESİR - GÖNEN MESLEK YÜKSEKOKULU
  • SELÇUK - ILGIN MESLEK YÜKSEKOKULU
  • SELÇUK - KADINHANI MESLEK YÜKSEKOKULU
  • ATATÜRK - PASİNLER MESLEK YÜKSEKOKULU
  • SAKARYA - SAKARYA MESLEK YÜKSEKOKULU
  • ULUDAĞ - TEKNİK BİLİMLER MESLEK YÜKSEKOKULU
 

Benzer Konular

Yanıtlar
0
Görüntülenme
3B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
2B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
4B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
2B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
2B
LAL
Üst