Diş Eti Çekilmesi Nasıl Önlenir

deep Harbi Aktif Üye
Diş Eti Çekilmesi Nasıl Geçer, Diş Eti Çekilmesi neden olur Diş Eti Çekilmesi Nasıl tedavi edilir, Diş eti çekilmesi tedavisi

Diş Hekimi Protez Uzmanı Dr. Çağdaş Kışlaoğlu, estetikte birçok alanda uygulanan botoks mucizesinin, pembe estetikte nasıl uygulandığına da değindi. Dr. Çağdaş Kışlaoğlu'na göre yapılan cerrahi uygulamaya rağmen gülümseme sırasında diş etleri görünüyorsa burun deliğinin altındaki iki noktaya "botoks" uygulaması yapılabilir. Dr. Kışlaoğlu, "Böylece ifade değişikliği olmaksızın üst dudak bir miktar düşüyor ve diş etleri görünmüyor" diyor.

Dişeti çekilmeleri hangi sebeplerle oluyor ve nasıl tedavi ediliyor?

Dr. Çağdaş Kışlaoğlu ayrıca, güzel bir gülüşe gölge düşüren dişeti çekilmesi konusunda da şu bilgileri veriyor: Dişler düzgün temizlenmediğinde, üzerlerinde ve aralarında biriken yiyecek artıkları bakteriler üretirler. Bakteri plağı denilen bu püremsi birikintiler, diş çürüklerinin ve dişeti iltihaplarının baş sorumlusu olup, zamanla tükürüğün çökelmesi sonucu diş taşlarını oluştururlar." Bakteri plağının içinde üreyen mikroorganizmaların, şekerli gıdaları parçalayarak asit ürettiklerini söyleyen Dr. Kışlaoğlu, bu durumun dişeti çekilmelerine, diş çürüklerine sebep olabileceğine dikkat çekiyor. Dr Kışlaoğlu, son olarak, sağlıklı dişetinin açık pembe renkte olduğunu, dişe ve kemiğe sıkıca yapışmış olup, portakal kabuğuna benzer parlak ama pütürlü bir görünümü olduğunu hatırlatıyor.

Yeni Şafak
 

Benzer Konular

Yanıtlar
1
Görüntülenme
3B
azizmahmud
A
Yanıtlar
0
Görüntülenme
3B
LAL
Üst