Çevre ile ilgili icatlar

cicozz Çocukluk cicozlarda saklı
Çevre ile ilgili Buluşlar, Çevreyle ilgili Buluşlar, Çevreci Buluşlar

Su israfını azaltmak için düşünülmüş Electrolux’ten Su Kullanmayan Bulaşık Makinesi UV ışınları ve hava basıncını kullanarak temizleme işlemini gerçekleştiriyor.

Bomba dendiğinde insanın aklına kötü şeyler gelsede bu bomba yeşil bir dünya için savaşıyor ve keşke tüm bombalar böyle olsa dedirtiyor. Tohum bombaları çölleşmeye karşı ağaçsız alanlara uçaktan atma şeklinde kullanılması düşünülerek tasarlanmış.


Her alanda kullanılan robotlar evlerdeki yerini de alıyor. Bitkilerinizde kullanmak için kendi gübrenizi yapmanızı sağlayan robot köpek,organik ev çöplerini ve ev hayvanlarının atıklarını kompostluyor.

RITI adı verilen çevre dostu yazıcı yepyeni ve sıradışı bir mürekkep sistemi ile çalışıyor. Mürekkep yerine kahve telvesi veya çayın kullanılması ve bunun yanında çalışması için hiç elektriğe ihtiyaç duymaması onu farklı kılıyor.
amazonkindledx lg2 Çevreci yeşil teknoloji

Eline kitap alıp yatarak okumanın zevkini ve bilgisayardan okumanın zorluğunu herkes bilir. 9.7 inç ebatında ve 1200×824 çözünürlükte olan Elektronik kitap okuma aracı Kindle DX daha fazla ağaç kesilmesinin önüne geçecek gibi.

Temiz su kaynaklarının çok hızlı bir şekilde azalmaya devam etmesi Rus tasarımcı Alexander Syachinov’a havanın neminden içilebilir su üreten cihaz’ı yaptırmış.

Biten ve biliçsizce çöpe atılan pillerin içlerindeki zehirli kimyasallar yüzünden doğaya ne kadar büyük zararlar verildiği biliniyor. sung woo park bu bitmiş pillerin sağladığı enerjiyle yanabilen led bir lamba tasarlamış. çevre bilincini geliştirmek açısından güzel bir ürün olmuş.

Elizabeth Redmond insanların attıkları adımları elektrik enerjisine çeviren bir sistem geliştirmiş. POWERleap adını verdiği sistem yere döşeniyor ve insanlar üzerinde hareket ettiklerinde piezoelektrik etki denen olaydan yararlanarak adım adım elektrik üretiliyor.

Fransız MDI (Moteur Developpment International) firması çok hızlı olmasa da renkli, havayla çalışan, hibrit, şirin bir otomobil üretmiş. Air Car ismi verilen ürün Compressed Air Technology (CAT) adı verilen sıkıştırılmış hava teknolojisini kullanmakta.

Tasarımcıları tarafından Çevre Dostu Bank olarak tanıtılan bu bank tasarımı güneş enerjisinden yararlanabilecek ve geri dönüştürülmüş malzeme kullanılarak yapılmış. Üzerindeki paneller sayesinde güneş enerjisi depolanabiliyor.
 

Benzer Konular

Yanıtlar
0
Görüntülenme
5B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
3B
K
Yanıtlar
0
Görüntülenme
8B
Kayıtsız Üye
K
Yanıtlar
0
Görüntülenme
5B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
22B
Üst