Carlos bir lige bedel

eren Site Kurucularından
Fenerbahçeli Roberto Carlos'un 4 milyon avroluk yıllık geliri, 240 bayan voleybolcunun bir sezondaki toplam kazancına eşit.

Fenerbahçe'ye transferiyle olay yaratan ve tüm dünyanın gözünün Türkiye'ye çevirmesine neden olan Brezilyalı futbolcu Carlos, 3 yıllık sözleşme yaptığı sarı-lacivertli kulüpten yıllık 4 milyon avro (7 milyon 80 bin YTL) alacak.

Bayanlar Voleybol Birinci Ligi'nde geçen sezon mücadele eden 15 kulüp, takımlarında forma giyen 240 sporcuya YTL ve döviz bazında yaptığı ödemelerin toplamı ise 7 milyon 87 bin 608 YTL'lik bir bütçeyi ortaya koyuyor.

BREZİLYALILAR VOLEYBOLDA DA EN FAZLA PARAYI KAZANIYOR
7 milyon 80 bin YTL'lik yıllık geliriyle Türk futbol kamuoyunda yeni bir çığır açan Roberto Carlos'un tek başına 15 kulübün yer aldığı bayanlar voleybol birinci ligi'ndeki toplam bütçe kadar kazanmasının yanı sıra, Brezilyalı voleybolcular da kendi branşlarında en iyi rakamları kazanan sporcuların arasında ilk sıralarda yer alıyor.

Bayanlarda bu sezon Şampiyonlar ligi'nde mücadele edecek olan Fenerbahçe'nin kadrosunda yer alan Brezilyalı smaçör Ana Beatriz Chagas, sarı-lacivertli kulüpten geçen sezon aldığı 170 bin dolar (255 bin 510 YTL) ile bayanlar voleybol birinci ligi'ndeki en pahalı oyuncu unvanını aldı.
 

Benzer Konular

Yanıtlar
0
Görüntülenme
6B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
12B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
24B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
58B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
83B
Üst