Anneler Günü Drama

cicozz Çocukluk cicozlarda saklı
Anneler Günü Drama Oyun
Anneler Günü ile ilgili Drama örneği
Anneler Günüyle ilgili Drama çalışması


ANNELER GÜNÜ ARMAĞANI
Anne tavşan:
Civciv:

1.yavru panpan: (MAVİ YUMURTA)
2.yavru cancan : (YEŞİL YUMURTA)
3.yavru tintin: (KIRMIZI YUMURTA)
4.yavru patpat: (SARI YUMURTA)
5.yavru tonton: (MOR YUMURTA)
6.yavru zıpzıp: (TURUNCU YUMURTA)
7.yavru naynay: (PEMBE YUMURTA)
8.yavru çıtçıt: (BEYAZ YUMURTA)

Anneler günü yaklaşıyordu.Yavru tavşanlar annelerine bir türlü uygun bir hediye bulamıyorlardı.Sonunda karar verdiler her biri bir yumurta boyayıp annelerine anneler günü hediyesi olarak vereceklerdi.

En büyük tavşan panpan hoplayarak zıplayarak kırlarda dolaşmaya başladı.Hep kafasında “acaba yumurtamı hangi renge boyasam”diye düşünüyordu.Çok yorulmuştu,bir ağacın altına sırt üstü yattı ve gökyüzünün derinliklerine daldı.Gökyüzü o kadar güzel di ki hemen yumurtasını mavi renge boyamaya karar verdi “evet yumurtamı mavi renge boyayacağım”dedi.

2.yavru tavşan cancan da yumurtasını boyamak için bir renk arıyordu o da hoplayarak zıplayarak kırlarda dolaştı yemyeşil çayırları gördü,ve yumurtasını yeşil renge boyamaya karar verdi. “yaşasın yumurtamı yeşil renge boyayacağım”dedi.

3.yavru tintininde aklı annesine armağan edeceği yumurtanın rengindeydi.Oda hoplayarak zıplayarak kırlarda dolaşmaya başladı kırmızı gelincikleri görünce renklerine hayran oldu ve yumurtasını kırmızı renge boyamaya karar verdi.

4.yavru patpat da yumurtasını hangi renge boyayacağı konusunda düşünceliydi.Öğlen olmuş,hava çok sıcaktı ve güneş adeta yakıyordu “yaşasın yumurtamı sarı renge boyayacağım.”

5.yavru tonton çiçek bahçesinde hoplayarak zıplayarak oyun oynuyordu Çiçeklerin arasından mor menekşeleri gördü ve “yumurtamı mor renge boyayacağım”dedi

6.yavru zıpzıp kırlarda hoplayarak zıplayarak koşarken çocukların uçurtma uçurduğunu gördü,turuncu uçurtma çok hoşuna gitti. “yaşasın yumurtamı turuncu renge boyayacağım”dedi.

7.yavru naynay Bahçede gezinirken annesine armağan edeceği yumurtayı düşünüyordu. Top oynayan çocukları gördü ve topların pembe olduğunu gördü çok hoşuna gitti.Sevinç içinde “yaşasın yumurtamı pembe renge boyayacağım”dedi.
8.yavru çıtçıt“acaba yumurtamı hangi renge boyasam”diye düşünüyordu.Bütün gün dolaşmasına ragmen hiçbir renk bulamamıştı.Üzgün üzgün elinde beyaz yumurtası ile eve döndü.

Bütün kardeşler bir araya gelerek boyalı yumurtaları bir sepete yerleştirdiler,en üstede beyaz yumurtayı koydular.

Bütün hazırlıklar tamamdı o gece heyecanla uyudular.Ertesi sabah anneler günüydü.Sepetlerini alarak annelerinin yanına gittiler.Hep bir ağızdan “ANNECİĞİM anneler GÜNÜN KUTLU OLSUN”dediler.ve her biri annelerinin elini öptü ve sarıldı.
Anneleri çok mutlu oldu ve çok sevindi. “teşekkür ederim güzel yavrularım dedi”ve sarıldı.O sırada çok ilginç bir olay oldu.Sepette bir çıtırdı duydular. Aaa birde ne görsünler En üstteki beyaz yumurta yavaş yavaş çatladı ve içinden bir civciv çıktı.
Anne tavşan ve yavru tavşanlar bu duruma hem çok şaşırdılar hem de çok sevindiler ve dediler ki “YAŞASIN YENİ BİR KARDEŞİMİZ OLDU”
 

Benzer Konular

Yanıtlar
0
Görüntülenme
3B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
3B
Üst